Recital Macieja Grzybowskiego na Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej
Maciej Grzybowski - fortepian fot. Towarzystwo Lutosłwskiego / arch. RCKP w Krośnie

Recital Macieja Grzybowskiego na Krośnieńskiej Jesieni Muzycznej

KROŚNIEŃSKA JESIEŃ MUZYCZNA 2017

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza - Krosno - ul. Kolejowa 1                                                                                                                                                        26 września / wtorek / 19.00
MACIEJ GRZYBOWSKI.
RECITAL FORTEPIANOWY

Koncert będzie ucztą dla wielbicieli recitali fortepianowych - maestrią interpretacji z krośnieńskimi melomanami podzieli się MACIEJ GRZYBOWSKI - pianista i kameralista.

Czterokrotnie nominowany do Paszportów „Polityki". Nagrał dwie płyty nominowane do nagrody Fryderyk: Dialog (Bach, Schönberg, Berg, Szymański, Mykietyn; Universal) oraz Paweł Szymański - Works for Piano (EMI Classics). W latach 1992-2005 był członkiem zespołu NONSTROM. Jako solista występował na międzynarodowych festiwalach obok takich sław, jak Martha Argerich, Paul Badura-Skoda, Grigorij Sokołow, Ivo Pogorelich, Piotr Anderszewski, Arditti Quartet, London Sinfonietta. W 2005 r. debiutował recitalem w Nowym Jorku oraz koncertował w bolońskiej Sali Mozarta. Rok później wziął udział w Festiwalu Muzyki Pawła Szymańskiego, odbywającym się w Studiu im. Witolda Lutosławskiego w Warszawie i zarejestrowanym przez PWA (NInA). W 2007 r. na festiwalu „Sacrum Profanum" wykonał komplet Sonat fortepianowych Charlesa Ivesa w czasie jednego wieczoru. W Wielkiej Brytanii debiutował na festiwalu „Sounds New" w Canterbury w 2008 r. W tym samym roku zagrał II Koncert fortepianowy op. 4 Andrzeja Czajkowskiego podczas Festiwalu „Chopin i jego Europa". W 2009 r. wystąpił na festiwalu mistrzowskich recitali „Piotr Anderszewski i przyjaciele" oraz debiutował w St. John's Smith Square (I Koncert fortepianowy Dymitra Szostakowicza). W 2012 r. odbył dwa tournées po USA i Kanadzie (m.in. Denver, Boston, Montreal, Toronto, Ottawa). Wykonywał Koncert fortepianowy Witolda Lutosławskiego w kraju i za granicą (2013). Podczas Bregenzer Festspiele w Bregencji (Austria) wraz z orkiestrą Wiener Symphoniker pod batutą Paula Daniela zagrał Koncert Andrzeja Czajkowskiego. W 2014 r. udał się w trzecie tournée po Stanach Zjednoczonych (Seattle, Sarasota). W 2015 r. koncertował w Australii, Nowej Zelandii i Korei Południowej. Swoje utwory dedykowali mu Paweł Szymański i Paweł Mykietyn.

MACIEJ GRZYBOWSKI - RECITAL FORTEPIANOWY

W programie:
Johann Sebastian Bach – wybór Inwencji i Sinfonii
Andrzej Czajkowski – Sonata (1958)
Wolfgang Amadeus Mozart – VII Sonata C-dur KV 309
Robert Schumann – “Intermezzi” op. 4
Claude Debussy – wybór Preludiów z II tomu
Witold Lutosławski – “Dwanaście melodii ludowych” (1945)
Scarlatti – wybór Sonat
Schumann – “Intermezzi” op. 4
Debussy – wybór Preludiów
Mozart – VII Sonata C-dur KV 309

Bilet 40 zł, ulgowy 30 zł, balkon 25 zł *
* z Kartą mieszkańca bilety tańsze o 10 zł