Letnie Koncerty w Świątyniach Krosna

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie zaprasza mieszkańców Krosna do udziału w Letnich Koncertach w Świątyniach. Nowy cykl koncertów odbywających się w krośnieńskich kościołach od czerwca do września to spotkanie z artystami z całego świata, kompozytorami i chórami.

15 sierpnia 2017, godzina 18.00
Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor Ojców Franciszkanów,
ul. Franciszkańska 5

Koncert pieśni maryjnych
SINGET
O zespole
Zespół wokalny absolwentów i studentów Akademii Muzycznej w Krakowie, powstał w roku 2011, a koordynacją całości przedsięwzięcia zajął się Janusz Wierzgacz. Ze względu na różnorodność temperamentów zrzeszonych osób, zespół doskonale znajduje się w każdym rodzaju muzyki, głównie jednak koncentruje się na wykonywaniu utworów a cappella oraz oratoryjno-kantatowych zapomnianych kompozytorów okresu klasycyzmu i romantyzmu (wśród których znalazły się niedawno odkryte cztery XIX-wieczne msze twórców austriackich).
Od sierpnia 2014 zespół podjął stałą współpracę z francuskim festiwalem „Estivales en Puisaye”; może też poszczycić się prawykonaniami: utworów konkursowych na festiwalu „Omnia beneficja” w St. Sączu oraz kompozycji „Owoce życia” E. Popławskiego w ramach koncertu autorskiego w krakowskiej Akademii Muzycznej.

Lokalizacja  : Parafia Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i Klasztor Ojców Franciszkanów, ul. Franciszkańska 5