Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu zaprasza

6 stycznia
Orszak Trzech Króli – 6 stycznia, godz. 10.30, kościół pw. Ducha św.

Przemarsz na rynek starego miasta i uroczystość pokłonu biblijnych Trzech Króli nowonarodzonemu Jezusowi odbędzie się po Mszy św. Zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania.
Będzie wspólne kolędowanie, a także występ Mieleckiej Orkiestry Dętej Domu Kultury SCK.
Organizatorzy VI Orszaku w Mielcu: Parafia pw. Ducha Św., Urząd Miejski w Mielcu, Samorządowe Centrum Kultury oraz Fundacja Orszak Trzech Króli.

6 stycznia
Koncert Noworoczny Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej – 6 stycznia, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Organizator: Mieleckie Towarzystwo Muzyczne, Dom Kultury SCK
Patronat: Prezydent Mielca Jacek Wiśniewski
Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).

Rok 2023 Mielecka Orkiestra Symfoniczna wita sztandarowym przedsięwzięciem nawiązującym do znakomitych prezentacji z cesarskiej, habsburskiej stolicy. Koncert Noworoczny w stylu wiedeńskim to zapoczątkowane w roku 1998 wydarzenie (jeszcze w formacie orkiestry kameralnej) cieszy się nieustającym uznaniem melomanów, głównie za sprawą repertuaru obejmującego dzieła słynnej muzycznej rodziny Straussów oraz twórców nawiązujących do ich estetyki.
Mielecką Orkiestrą Symfoniczną pokieruje Piotr Wyzga, a koncert poprowadzi Tomasz Leyko.

MOS 2023 NOWOROCZNY SEZON 6 1

16 – 29 stycznia
Wystawa interaktywna pt. Świat zmysłów” – 16 -29 stycznia, Centrum Wystawienniczo-Promocyjne Domu Kultury SCK.
Organizator: Dom Kultury SCK.
Wstęp wolny.

Tylko podczas ferii zimowych w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym dostępna będzie wystawa interaktywna dla dzieci, młodzieży i dorosłych pt. „Świat zmysłów”.
Czy zastanawialiśmy się kiedyś nad tym, jak właściwe odbywa się odbieranie otoczenia poprzez wzrok, słuch, węch smak czy dotyk? Wystawy „Świat zmysłów” przybliży widzom anatomiczne, fizjologiczne i fizyczne podstawy działania narządów zmysłów. W przyjazny i interesujący sposób porusza zagadnienia związane z naukami biologicznymi.
Wystawa obfitować będzie w modele i eksperymenty, które pozwolą zrozumieć młodszym i starszym jak działają ludzkie zmysły. Uczestnicy dowiedzą się, dlaczego obraz w siatkówce oka jest odwrócony, czy możliwe jest precyzyjne określenie temperatury dotykiem albo poznają swoją zdolność do „czytania palcami”. Ponad 60 doświadczeń pozwoli sprawdzić działanie narządów zmysłów i ich ograniczenia. Niektóre doświadczenia będą starały się oszukać zmysły, by odkryć ich ograniczenia.
Wystawa pochodzi z Muzeum Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Maius.

19 stycznia
Spektakl dla dzieci (od 6 lat) Teatru „Maska” w Rzeszowie, 19 stycznia, godz. 11, sala widowiskowa DK SCK.
Organizator: Dom Kultury SCK.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).
Bilety w sprzedaży od 3 stycznia.

Głównym bohaterem spektaklu jest pies o imieniu Hachiko, a opowiedziana historia niezwykłej przyjaźni pomiędzy panem, a jego psem wydarzyła się naprawdę prawie sto lat temu w Japonii. Pomnik Hachiko jest jednym z głównych punktów na mapie każdego turysty odwiedzającego Tokio.
Historia rozpoczyna się w Odate, w prefekturze miasta Akita podczas trwającej trzy dni i trzy noce śnieżycy. Wtedy właśnie przyszedł na świat szczeniak rasy akita. Ten mały szczeniak to Hachiko, główny bohater spektaklu. Co takiego zrobił Hachiko, że pamięć o nim trwa mimo upływu lat? O tym będzie to przedstawienie…

20 stycznia – 12 lutego
Wystawa ilustracji wypożyczonych z Krasnobrodzkiego Domu Kultury - Galeria ESCEK Domu Kultury SCK, od 20 stycznia do 12 lutego.
Organizator: Dom Kultury SCK.
Wstęp wolny.

Współpraca z Krasnobrodzkim Domem Kultury od kilku lat owocuje udanymi wystawami w Galerii ESCEK. Nie inaczej będzie w tym roku. Ilustracje wypożyczone z Krasnobrodu ucieszą oko najbardziej wymagających miłośników tego gatunku sztuki.
Godziny otwarcia Galerii ESCEK:
poniedziałek – nieczynna; wtorek - 11.00 - 19.00; środa - 11.00 - 19.00; czwartek - 11.00 - 19.00; piątek - 11.00 - 19.00; sobota – nieczynna; niedziela - 15.00 - 19.00.

Informacje dla grup zorganizowanych:
W celu ustalenia szczegółów odwiedzin naszej Galerii i zwiedzenia wystawy przez grupy zorganizowane, prosimy kontaktować się telefonicznie (17 787 50 13) lub mailowo (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) z Działem Organizacji Imprez i Wystaw Artystycznych Domu Kultury SCK.

25 stycznia
Koncert najsłynniejszych arii z operetek i musicali pt. „Wieczór z operetką, musicalem i humorem” - 25 stycznia, godz. 18, sala widowiskowa Domu Kultury SCK.
Organizator: Dom Kultury SCK.
Bilety w cenie 70 zł do nabycia w kasie kina Galaktyka (dni robocze od godziny 12, w soboty i niedziele – godzinę przed seansem kinowym, w środy – kasa nieczynna).
Bilety w sprzedaży od 5 stycznia.

Mielczanie kochają ten koncert, czekają na niego i co roku oklaskują śpiewaczki i śpiewaków, którzy wykonują najsłynniejsze arie operetkowe i musicalowe. Solistom towarzyszyć będzie Strauss Ensemble pod dyrekcją Artura Jaronia, który poprowadzi galę. Gwiazdami wieczoru będą: Joanna Nawrot – sopran, Sylwia Ziółkowska - sopran, Łukasz Gaj - tenor, Łukasz Ratajczak, Piotr Salata - baryton.
W programie znajdą się arie, duety z operetek i musicali („Księżniczka czardasza”, „Ptasznik z Tyrolu”, „Baron cygański”, „Perła z Tokaju”, „Skrzypek na dachu”, „My Fair Lady”) oraz muzyka J. Straussa i muzyka filmowa.

Miejska Biblioteka Publiczna
8 stycznia – 28 stycznia, godz. 17 – wystawa „Interakcje. Wystawa malarstwa, grafiki i fotografii Aleksandry Sokół” - do 28 lutego
17-27 stycznia - ferie zimowe
29 stycznia, od godz. 15 do 19 - Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w MBP.

Muzeum Historii Fotografii Jadernówka
Muzeum nieczynne do odwołania.