„Papa się żeni”

30 listopada 2020 r. w poniedziałek o godz.18.00 w sali koncertowej Filharmonii Podkarpackiej

           Młody redaktor Jerzy Murski otrzymał zadanie przeprowadzenia wywiadu z gwiazdą polskiej rewii Mirą Stellą. Tymczasem do Polski przyjeżdża z koncertami słynny tenor Roberto Visconti, dawna wielka miłość artystki. Owocem ich związku jest Lili, która, po ukończeniu szkoły, wraz z koleżanką z prowincji Jadzią przyjeżdża do matki. Mira, rozczarowana brakiem zainteresowania ze strony dawnego kochanka, postanawia wyjść za mąż za barona von Wandera, a córkę Lili przedstawia jako siostrę. Tymczasem Lili i Murski zakochują się w sobie. Wszystko kończy się szczęśliwie – młodzi zaręczają się, rodzice Lili godzą się, a Jadzia kończy rzecz całą stwierdzeniem: „Jakie to wszystko dziwne...”
           „Papa się żeni”, to urocza komedia muzyczna oparta na polskim przedwojennym filmie o tym samym tytule z 1936 roku, pełna żartu i humoru i takich szlagierów, jak „Każdemu wolno kochać”, „Szczęście raz się uśmiecha”, „Miłość ci wszystko wybaczy”, „Taka noc i walc i ty”, ”Co bez miłości wart jest świat”. A wszystko w wieczór andrzejkowy, w którym wszystko się może zdarzyć...
           Ten najnowszy spektakl Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”, przygotowany według scenariusza Tomasza Dajewskiego, w opracowaniu muzycznym Andrzeja Szypuły, ze scenografią Marka Mikulskiego, w wykonaniu utalentowanych artystów Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia” pracującego pod opiekuńczymi skrzydłami Estrady Rzeszowskiej, będzie można obejrzeć i wysłuchać 30 listopada 2020 r. w poniedziałek o godz.18.00 w sali koncertowej naszej Filharmonii.

Informacje na stronie Estrady Rzeszowskiej i Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”.