Koncert Sylwestrowy w Sanockim Domu Kultury

31.12.2017 godz.20.00
(sala widowiskowa SDK)

Zespół wokalny AFFABRE CONCINUI
W programie polskie i światowe przeboje muzyki rozrywkowej

cena biletu 50 zł

Skład zespołu:
Robert Hylla – kontratenor
Leszek Marciniak – kontratenor
Przemysław Czekała – tenor
Piotr Lewandowski – baryton
Piotr Dziurla – bas
Artur Hoffmann – bas

PROGRAM
Część I
St. Moniuszko - Moniuszko nie taki straszny...
Piosenki ludowe - Zielony mosteczek, Szła dzieweczka
Gioacchino Rossini - Duet Kotów
Wars - Nie zapomnisz mnie
Petersburski - Tango milonga
Berlin - Puttin’ on the Ritz
Wiązanka przebojów
Fogga - Jesienne róże
Doele - Wenn der weiße Flieder wieder blüht
H. Brown - Singin’ in the rain
Warren - Chattanooga choo, choo
Ravel - Bolero
PRZERWA
Część II
Wars - Już taki jestem zimny drań
Wars - Umówiłem się z nią na dziewiątą
Popoli Linda - The Lion Sleeps Tonight
Rand - Only You
Mercure - Crazy Little Thing Called Love
Ben. E. King - Stand By Me
Pitney - Hello Mary Lou
Bob Thiele - hat a wonderful world
Bragg - Just Walking In the Rain
Bobby McFerrin - Don’t Worry, Be Happy
Otis Blackwell - Don’t Be Cruel
Bill Haley - Rock Around The Clock
Lennon / P. McCartney - All My Loving
Kaye - Speedy Gonzales

AFFABRE (CONCINUI) – The Chamber Singers – zespół wokalny śpiewający a cappella, został założony w 1983r. w Poznaniu. Członkowie Zespołu są wychowankami dwóch znanych poznańskich chórów chłopięco-męskich S.Stuligrosza i J.Kurczewskiego.
Zespół koncertuje w największych ośrodkach kulturalnych kraju, a także poza jego granicami (Algieria, Anglia, Austria, Belgia, Białoruś, Chiny, Czechy, Dania, Finlandia, Francja, Hiszpania, Holandia, Japonia, Kanada, Korea Płd., Liban, Niemcy, Rosja, Stany Zjednoczone, Szkocja, Szwajcaria, Tajwan, Turcja, Ukraina, Watykan, Włochy).
Zespół inaugurował Tarnowski Tydzień Talentów (1987), Poznańską Wiosnę Muzyczną (1989), Festiwal Muzyki w Łańcucie (1991), Międzynarodowy Festiwal „Wratislavia Cantans”(1996); występował podczas wielu Festiwali muzycznych w Polsce i za granicą m.in. na Festiwalu Al Bustan w Libanie oraz Schleswig-Holstein w Niemczech.
Był gościem Dni Sztuki Wokalnej im. Ady Sari w Nowym Sączu (1997). Wielokrotnie występował podczas Festiwalu Gwiazd w Międzyzdrojach.
W 1988r. został laureatem Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Gorycji (Włochy) w kategorii zespołów kameralnych, a w 1994 laureatem II nagrody XLII Międzynarodowego Konkursu Wokalnego w Arezzo (Włochy).
W sierpniu 2008 roku Affabre Concinui wystąpił na Festiwalu w Edynburgu (Szkocja), gdzie jako jeden z nielicznych wykonawców zdobył najwyższą notę przyznawaną przez recenzentów festiwalowych.
W 1987 roku redakcja „Głosu Wielkopolskiego” przyznała Zespołowi medal Młodej Sztuki.
Zespół reprezentował kraj na Wystawach Światowych EXPO w Sewilli (1992), Hanowerze (2000) i w Aichi (2005), podczas Festiwalu Kultury Polskiej na Tajwanie, Tygodniach Kultury Polskiej w Pekinie i Algierze, na Światowym Forum Ekonomicznym w Davos oraz na koncertach podczas Igrzysk Olimpijskich w Atlancie.
Affabre zarejestrował wiele programów radiowych i telewizyjnych dla stacji polskich i zagranicznych.
W 1991 roku Zespół nagrał pierwszą płytę kompaktową z muzyką polskiego renesansu dla francuskiego dystrybutora Harmonia Mundi, wysoko ocenioną przez krytyków specjalistycznego miesięcznika „Diapason”. Od tego momentu powstają kolejne płyty (CD i DVD) zawierające repertuar zespołu, który obejmuje ponad 300 utworów, począwszy od muzyki renesansu po muzykę współczesną, kolędy polskie i różnych narodów oraz żarty muzyczne i utwory orkiestrowe – ze znakomitą imitacją instrumentów muzycznych. Wśród kompozytorów tego repertuaru znajdują się m.in.: G.P.da Palestrina, B.Pękiel, Wacław z Szamotuł, T.Tallis, Orlando di Lasso, T.Morley, F.Schubert, R.Schumann, F.Chopin, St.Moniuszko, F.Poulenc, K.Penderecki, K.Dębski. Dużą część repertuaru Affabre Concinui stanowią przeboje rozrywkowe XXw. Świetnie zaaranżowane, wiernie oddają klimat oryginalnych wykonań z lat 50., 60., 70. i entuzjastycznie przyjmowane są przez publiczność podczas koncertów Zespołu.
Nazwa affabre concinui wywodzi się z łaciny i oznacza ” idealnie współbrzmiąc”, co jest artystycznym credo Zespołu.
http://www.affabreconcinui.com.pl/