Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej w Jarosławiu - wspaniały finał
Alicja Majewska podczas koncertu w Jarosławiu

Festiwal Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej w Jarosławiu - wspaniały finał

To była prawdziwa uczta dla duszy. Doznania muzyczne i emocjonalne wywołane poruszającym głosem Alicji Majewskiej i wirtuozerią pianisty Włodzimierza Korcza w programie "Żyć się chce" były najpiękniejszą muzyczną podróżą z wybitnymi Artystami. Towarzyszył im Warsaw String Quartet.Ten wieczór (5 marca br) zakończył X edycję Festiwalu Muzyki Fortepianowej im. Marii Turzańskiej w Jarosławiu.

Alicja Majewska początkowo śpiewała w zespole Partita, od połowy lat 70-tych rozpoczęła karierę solową. Wkrótce stała się jedną z najpopularniejszych wokalistek polskich.Na swym koncie ma wiele nagród zdobytych na Festiwalu w Opolu jak również Festiwalach w Rostoku i Hawanie. Jej ogromna uczciwość wobec słuchacza i dbałość o jak najwyższą jakość muzyczną i literacką śpiewanych utworów, sprawia, że na jej koncertach sale "pękają w szwach".

W swych interpretacjach pani Alicja łączy nieustającą pogodę ducha z refleksją dotyczącą spraw aktualnych. Wspaniała kariera sceniczna Alicji Majewskiej trwa ponad 45 lat, i niezmiennie króluje ona w sercach swych fanów.
Od ponad 45 lat stałe współpracuje z kompozytorem swych piosenek Włodzimierzem Korczem, który towarzyszy jej przy fortepianie niemal we wszystkich występach.

Tym razem do wspaniałych kompozycji Włodzimierza Korcza śpiewanych przez artystkę teksty napisali: Wojciech Młynarski, Magda Czapińska, Andrzej Sikorowski, Artur Andrus, Tomasz Misiak. Pani Alicja wykonała też piosenkę zmarłego przyjaciela, Zbigniewa Wodeckiego, z tekstem Moniki Partyk.
Były również wspomnienia z przeszłości m.in. "Być kobietą", "Jeszcze się tam żagiel bieli" czy "Odkryjemy miłość nieznaną", Pan Korcz wykonał swoją przebojową kompozycję do serialu "O7 zgłoś się ".

Jarosławska publiczność gorącymi owacjami na stojąco prosiła o kolejne bisy.

Po koncercie można było zakupić płyty wydane ostatnio z piosenkami Artystki, z jej autografem. Dochod że sprzedaży pani Alicja przeznaczyła na rzecz walczącej Ukrainy.

 

Tadeusz Stopiński