YIRUMA - THE REWRITTEN MEMORIES

YIRUMA

CENIONY POŁUDNIOWOKOREAŃSKI KOMPOZYTOR I PIANISTA

WYDAJE ALBUM THE REWRITTEN MEMORIES
W 20. ROCZNICĘ SWOJEGO DEBIUTU

PREMIERA ALBUMU THE REWRITTEN MEMORIES NAKŁADEM UMG KOREA
– 26 MARCA 2021

Południowokoreański pianista i kompozytor Yiruma świętuje 20. rocznicę wydania debiutanckiego albumu nowym krążkiem, The Rewritten Memories, które ukaże się 26 marca nakładem Universal Music Group Korea. Znajdą się na nim zupełnie nowe orkiestrowe aranżacje niektórych z jego najbardziej cenionych utworów z ostatnich dwóch dekad, w tym popularnego na całym świecie „River Flows In You” – nazywanego „Clair de lune XXI wieku” (Classic FM) – oraz „Kiss The Rain”, któremy towarzyszy video:

https://www.youtube.com/watch?v=1e07OAWvWkQ&feature=youtu.be&ab_channel=YirumaVEVO

The Rewritten Memories to pierwszy orkiestrowy album studyjny Yirumy, na którym sam kompozytor sam gra na fortepianie. „Było to wymagające, ale interesujące doświadczenie”, wyznaje, opisując nagrywanie albumu z Koreańską Orkiestrą Symfoniczną podczas pandemii Covid-19. „Nie było możliwości nagrania całej orkiestry jednocześnie, dlatego rejestrowaliśmy oddzielnie poszczególne sekcje.” Współpraca z tyloma muzykami była ożywczą odmianą dla Yirumy, który, jak większość kompozytorów, zazwyczaj pisze samotnie przy fortepianie.

Przygotowywanie nowych aranżacji tych utworów pozwoliło Yirumie wprowadzić w życie wiele dźwięków, które wyobrażał sobie, grając samotnie na fortepianie. „Często wykonując River Flows In You, myślałem, jak bardzo sprawdziłaby się tam melodia grana na flecie – wspaniale było móc to wreszcie zrealizować.”

The Rewritten Memories obejmuje muzykę z trwającej już dwadzieścia lat kariery Yirumy, począwszy od debiutanckiej płyty First Love z 2001 roku, po jego najnowszą kompozycję, Room With A View – utwór poświęcony radości przebywania w domu, który, mimo że został skomponowany przed pandemią, stanowił sugestywną ścieżkę dźwiękową 2020 roku.

Wykształcony w Wielkiej Brytanii w Purcell School of Music i King's College w Londynie (gdzie studiował pod kierunkiem Sir Harrisona Birtwistle’a), Yiruma jest najbardziej znany ze swojego prostego, melodyjnego i emocjonalnego stylu komponowania. W Korei Yiruma jest niezwykle popularną osobistością, a jego występy muzyczne i inne aktywności związane z muzyką obejmują prowadzenie programów radiowych, współpracę z muzykami różnych gatunków oraz pisanie piosenek dla niektórych z najbardziej popularnych zespołów popowych. Jednak to właśnie jego solowe utwory fortepianowe cieszą się największym uznaniem na świecie; jego najpopularniejsze utwory są wykonywane przez miliony pianistów-amatorów na całym świecie, a jego własne nagrania mają ponad dwa miliardy odtworzeń.

Mimo spektakularnego sukcesu, Yiruma pozostaje skromny. Jak sam mówi: „Nie wiem, jak to się stało, że od wydania mojego debiutanckiego albumu minęło już dwadzieścia lat! Nigdy nie wyobrażałem sobie, że ludzie na całym świecie będą słuchać mojej muzyki. To surrealistyczne doświadczenie. I coś, czego nie planowałem. Jestem głęboko wdzięczny”.

The Rewritten Memories – lista utworów:

1. Kiss The Rain (Orchestra ver.)

2. Sunset Bird (Piano Septet ver.)

3. River Flows In You (Orchestra ver.)

4. Maybe Christmas (Orchestra ver.)

5. Nocturnal Mind in D minor (Piano Septet ver.)

6. Reminiscent of Days (Orchestra ver.)

7. Room With A View (Piano Septet ver.)

8. La Fotografia (Orchestra ver.)

yiruma.com

Classics & Jazz Department UNIVERSAL MUSIC POLSKA Sp. z o.o.