KONIUNKCJA PANUFNIK

           Pierwsze polskie wydawnictwo, które zestawia twórczość kompozytorską Andrzeja Panufnika oraz jego córki Roxanny Panufnik.
Płytę CD rozpoczyna jedyna kompozycja na chór a cappella Andrzeja Panufnika - Song to the Virgin Mary, oraz pięć kompozycji Roxanny Panufnik na chór a cappella - z czego dwie z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego. Wszystkie kompozycje Roxanny Panufnik są premierami nagraniowymi.
          Zamysłem twórców i realizatorów nagrania było ukazanie muzycznych tradycji rodziny Panufnik poprzez zestawienie trzech pokoleń:
Roxanny, jej ojca Andrzeja oraz dziadka Tomasza, budowniczego skrzypiec Polonia, które dzięki uprzejmości Pana Marka Pielaszka zostały wykorzystane do nagrania.

LISTA UTWORÓW:
1. Andrzej Panufnik - Song to the Virgin Mary
2. Roxanna Panufnik - A kind of otherness
3. Roxanna Panufnik - Olivia
4. Roxanna Panufnik - This paradise
5. Roxanna Panufnik - Let me in
6. Roxanna Panufnik - Two poems by Wendy

WYKONAWCY:
Cracow Singers - zespół wokalny
Cracovia Divertimenti - kwartet smyczkowy (debiut nagraniowy)
Karol Kusz - kierownictwo artystyczne

Płyta CD dostępna nieodpłatnie na stronie zespołu Cracow Singers
(www.cracowsingers.pl [1])

          Pragnę jeszcze dodać, że jest to najnowsza płyta zespołu wokalnego „Cracow Singers”, którego kierownikiem artystycznym jest pan Karol Kusz. Artysta pochodzi z Rzeszowa i w stolicy Podkarpacia zdobywał wykształcenie muzyczne i stawiał pierwsze kroki jako śpiewak. Producentem płyty jest Fundacja Equinum, nagrania zostały zrealizowane w czerwcu 2019 roku.
          Wszystkie utwory stanowią dla wykonawców wielkie wyzwanie, bo są naprawdę bardzo trudne, ale jeśli słucha się ich w tak znakomitym wykonaniu, to traci się poczucie czasu i po ponad godzinie, po wybrzmieniu ostatniego przez chwilę oczekiwałam na kolejny utwór.
Cudowna, dostarczająca słuchaczowi wielu różnorodnych emocji muzyka w znakomitym wykonaniu.
           Wielkie słowa uznania dla debiutującego na polu fonografii zespołu smyczkowego „Cracovia Divertimenti”, ale przede wszystkim dla zespołu wokalnego „Cracow Singers” i dyrygenta Karola Kusza za wspaniałe interpretacje.
Podkreślić należy, że płyta jest także bardzo starannie, elegancko wydana i z przyjemnością się po nią sięga.
           Gorąco polecam Państwu płytę „Koniunkcja Panufnik”.

Zofia Stopińska