„DZIADEK DO ORZECHÓW I CZTERY KRÓLESTWA”

MUZYKA DO NOWEGO FILMU DISNEY’A

PREMIERA 26.10.2018

“DZIADEK DO ORZECHÓW I CZTERY KRÓLESTWA”
ORYGINALNA ŚCIEŻKA DŹWIĘKOWA nagrana pod batutą GUSTAVO DUDAMELA z udziałem pianisty LANG LANGA.
Album zwiera także utwór „FALL ON ME”
w wykonaniu ANDREI BOCELLEGO i jego syna MATTEO BOCELLEGO.
Kompozytorem ścieżki dźwiękowej jest JAMES NEWTON HOWARD.

Walt Disney Records prezentuje oryginalną ścieżkę dźwiękową do filmu Dziadek do orzechów i cztery królestwa, której premiera zaplanowana jest na 26 października 2018 r. Kompozytorem muzyki jest James Newtona Howard, a w nagraniach udział wzięła londyńska The Philharmonia Orchestra pod dyrekcją Gustavo Dudamela oraz światowej sławy pianista Lang Lang. Najnowsza produkcja Disneya z Keirą Knightley, Helen Mirren, Morganem Freemanem i Mackenzie Foy w rolach głównych wejdzie do polskich kin 2 listopada.

W muzyce, którą skomponował i wyprodukował James Newton Howard, słychać wyraźne motywy oryginalnej muzyki Piotra Czajkowskiego do jego baletu z 1892 roku. Porywająca partytura Howarda oddaje niezwykłą magię filmu, nadając oryginalnym kompozycjom baletowym dynamicznego charakteru. „Czajkowski jest jednym z najwspanialszych twórców melodii wszech czasów“ - mówi Howard. „Motywy muzyczne z baletu Dziadek do orzechów na stałe weszły do języka muzyki filmowej. Właśnie stamtąd - z XIX wiecznej muzyki romantycznej - czerpię inspirację jako kompozytor filmowy.”

Według kompozytora partyturę cechuje elegancja i emocjonalność. „Najważniejsza jest tutaj swoista narracja. To bardzo tradycyjna muzyka, stworzona na dużą orkiestrę z rozbudowaną sekcją instrumentów dętych, dzwonkami, czelestą i chórem.”

Gustavo Dudamel, uważany za jednego z najwybitniejszych współczesnych dyrygentów oraz The Philharmonia Orchestra tchnęli w partyturę Piotra Czajkowskiego niejako nowe życie. „Epicka muzyka Czajkowskiego zawsze zabiera mnie w fantastyczną podróż“ - wyjaśnia Dudamel. „Dodajmy do tego odrobinę filmowej magii Disneya i rezultat zapiera dech w piersiach“.
W ślad za ścieżką dźwiękową do filmu Walta Disneya ukaże się album z oryginalną muzyką baletową Piotra Czajkowskiego, nagrany pod dyrekcją Gustavo Dudamela dla firmy Deutsche Grammophon, którego premiera zaplanowana jest na 30 listopada.

Lang Lang - fenomenalny pianista, który wziął udział w nagraniach do filmu, podkreśla, iż muzyka Czajkowskiego odegrała bardzo dużą rolę w rozwoju jego osobowości artystycznej. „Jego I Koncert fortepianowy to kompozycja, która zapoczątkowała moją muzyczną ścieżkę“ - mówi Lang Lang. „Ta muzyka jest nie tylko ekscytująca, ale również piękna i intymna. Trafia prosto w serce. Taka jest moc muzyki Czajkowskiego.
Jednakże James stworzył na jej podstawie coś własnego, oryginalne magiczne dzieło. Publiczność otrzyma zupełnie nowe muzyczne wrażenia“.

Na napisach końcowych filmu „Dziadek do orzechów i cztery królestwa” usłyszymy utwór Fall on Me w wykonaniu światowej sławy tenora Andrei Bocellego i jego syna Matteo Bocellego. Duet ten pojawi się także na nowym albumie Andrei Bocellego zatytułowanym „Si”, który ukaże się 26 października nakładem firmy Sugar Music/Decca Records.

O FILMIE DZIADEK DO ORZECHÓW I CZTERY KRÓLESTWA

Filmowa adaptacja klasycznej baśni Dziadek do orzechów i cztery królestwa to kolejna po Kopciuszku i Pięknej i Bestii ponadczasowa opowieść realizowana z ogromnym rozmachem przez Studio Disney.

Klara otrzymuje od ojca chrzestnego złotą nić prowadzącą do tajemniczego świata, gdzie znajduje się magiczny klucz.
Jednak ten cenny przedmiot zostaje jej wykradziony. Chcąc go odzyskać dziewczyna musi przemierzyć niezwykłe krainy – Kwiatów, Słodyczy, Śnieżynek i Zabawy. W niebezpiecznej podróży towarzyszy jej dzielny żołnierz Filip.
Aby przywróć ład i porządek w magicznym świecie, Klara będzie musiała się wykazać nie tylko mężnym sercem, ale też rozwagą, odpowiedzialnością i mądrością.

W rolach głównych występują: Keira Knightley, Helen Mirren oraz Morgan Freeman.
W kinach od 2 listopada.

Lista utworów:
1. The Nutcracker And The Four Realms
2. Presents From Mother
3. Drosselmeyer
4. Clara’s New World
5. Mouserinks
6. Just a Few Questions
7. Sugar Plum And Clara
8. The Fourth Realm
9. The Polichinelles*
10. Clara Finds The Key
11. The Waterfall
12. The Bridge Fight
13. Clockwork Mice
14. The Machine Room Fight
15. Queen Clara
16. The Nutcracker Suite – performed by Lang Lang
17. Fall On Me – performed by Andrea Bocelli featuring Matteo Bocelli
* Utwór nr 9 nie pojawia się w filmie