Mieczysław Karłowicz - Odrodzenie

Swój rocznicowy sezon 2018 Orkiestra Symfoniczna Filharmionii im. Mieczysława Karłowicza rozpoczęła od wydania albumu z jedyną klasyczną symfonią swego patrona. Wydarzenie to tym ciekawsze, że zrealizowane w technice SACD nagranie jest pierwszym, które wspólnie ze szczecińskimi filharmonikami przeprowadził maestro Rune Bergmann, zafascynowany twórczością Karłowicza dyrektor artystyczny tej instytucji.
Wybór Odrodzenia na początek jubileuszu nie jest przypadkowy, kompozycja ta bowiem, znakomicie obrazując całe spektrum emocji i stanów ducha towarzyszących nam w kluczowych momentach życia, w swoisty sposób znajduje także odzwierciedlenie w bogatej historii orkiestry i jej miasta. Niejednoznaczność programowa i emocjonalna symfonii powoduje, że poprawne jej wykonania mogą mieć nawet diametralnie różny charakter. Szczególnie więc warto zapoznać się z najnowszą interpretacją Rune Bergmanna, który znany z energii, żywiołowości i niekonwencjonalnego podejścia do pracy, wymieniany jest wśród najwybitniejszych dyrygentów krajów skandynawskich.

CD DUX 1477 Total time: [46:13]

Mieczysław Karłowicz
Symfonia e-moll Op. 7 "Odrodzenie"
1. ANDANTE. ALLEGRO [18:59]
2. ANDANTE NON TROPPO [11:28]
3. VIVACE [5:51]
4. ALLEGRO MAESTOSO [9:52]

Wykonawcy:
Orkiestra Symfoniczna Filharmonii im. M. Karłowicza w Szczecinie
Rune Bergmann /dyrygent/

 Nagrania zrealizowano w sali symfonicznej Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza w Szczecinie podczas sesji we wrześniu 2017 r.