Koncert dla JKM Jana Kazimierza w Krośnie

29 lipca 2017r. o godz. 21:30 powitamy w Krośnie JKM Jana Kazimierza, a wjazdowi królewskiemu towarzyszyć będzie wiele atrakcji. Dzisiaj anonsujemy jedną z nich - wieczorny koncert.

Dla króla zagra zespół o dość mrożącej krew w żyłach nazwie - Orkiestra Czasów Zarazy. Grupa gra muzykę zanotowaną w Polsce przez wielkiego niemieckiego kompozytora podczas podróży z dworem króla polskiego. Niezwykły projekt „Orkiestra Czasów Zarazy” to próba rekonstrukcji muzyki polskiej karczmy i dworu początku XVIII wieku na podstawie zapisków Georga Philippa Telemanna. Instrumenty ( dudy, skrzypce, regał, puzon, basy ) odpowiadają opisowi autora zapisów. Brzmienie i muzyka są wyjątkowe i rzucają nowe światło na rolę muzyki polskiej w Europie. Orkiestra ciągle poszukuje nowych utworów i obiecała zagrać w Krośnie odszukana barokową kantatę o naszym mieście.

Wystąpi też zespół rozmiłowany w śpiewie gregoriańskim. Kilka lat temu, wrocławskim Muzeum Architektury spotkało się kilkanaście osób aby założyć scholę dla śpiewania chorału gregoriańskiego. Scholae Gregorianae Silesiensis, bo taką nazwę przybrał sobie nowo powstały zespół, w założeniach programowych zespołu znajduje się działalność liturgiczno-koncertowa związana z odkrywaniem najstarszych źródeł muzyki kościelnej, szczególnie z terenu Dolnego Śląska.

Serdecznie zapraszamy na koncert w kościele oo. Franciszkanów, 29 lipca 2017, godzina 21.30.

Dziękujemy Ojcom Franciszkanom za gościnę i serdeczne przyjęcie organizowanych przez Regionalne Centrum Pogranicza koncertów.