Chopin u Paderewskiego
Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej

Chopin u Paderewskiego

Piotr Sałajczyk – fortepian
II Koncert fortepianowy f-moll op. 21 F. Chopina
18 czerwca, godz. 18.00
Dworek I. J. Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
Wstęp wolny

Szczególnie ulubiony przez melomanów II Koncert fortepianowy Fryderyka Chopina w wersji kameralnej zabrzmi w niedzielę 18 czerwca 2017 r. o godz. 18.00 w Dworku Paderewskiego w Kąśnej Dolnej.

To wyjątkowo romantyczne i pełne dźwiękowej ekspresji dzieło jest doskonale znane słuchaczom chociażby z koncertów finałowych konkursów chopinowskich, a szczególnie uwielbiane za słynne Larghetto, które Chopin tworzył pod wpływem swojej pierwszej miłości…

Tym razem w partii solowej usłyszymy znakomitego, wszechstronnego pianistę Piotra Sałajczyka – wybitnego solistę i kameralistę, laureata wielu konkursów muzycznych, niezwykłego interpretatora muzyki polskiej. Artyście towarzyszyć będzie kwintet kameralny złożony z muzyków tarnowskiego i krakowskiego środowiska muzycznego, współpracujących na co dzień z Filharmonią Krakowską, Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej, Sinfoniettą Cracovią oraz Tarnowską Orkiestrą Kameralną. W skład zespołu wchodzą: skrzypkowie - Paweł Wajrak i Angelina Kierońska, altowiolistka Karolina Stasiowska, wiolonczelistka Anna Podkościelna-Cyz oraz kontrabasista Grzegorz Frankowski.

Pierwszą część koncertu wypełni jednak muzyka… kontrabasowa. W Dworku Mistrza zaprezentuje się młody, arcyzdolny tarnowianin  Artur Łukasik – laureat Nagrody im. Anny Knapik na XXXV Jubileuszowym Festiwalu Tydzień Talentów – Kąśna Dolna 2017. W jego wykonaniu usłyszymy dzieła Bottesiniego i Kusewickiego.

Wstęp na koncert jest bezpłatny. Tarnowscy melomani mogą skorzystać z możliwości przejazdu autokarem – wymagana jest wcześniejsza rezerwacja miejsc pod numerem 14 621 09 21. Wyjazd autokaru o godz. 16.30

Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty S.A.

Więcej informacji na: www.paderewski.tarnow.pl.