"Tajemniczy ogród" - widowisko baletowe

WIDOWISKO BALETOWE „TAJEMNICZY OGRÓD”, GRUPY BALETOWE RCKP
Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 16 czerwca 2023, godz. 18.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Bilety: 25 zł – 1 osoba, 40 zł – 2 osoby, 54 zł – 3 osoby, 64 zł – 4 osoby, 75 zł – 5 osób

Bilety w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniami
oraz w sprzedaży online: https://bilety.rckp.krosno.pl/

RCKP Tajemniczy ogród 2023 fot. Paweł Fiejdasz

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do udziału w widowisku baletowym „Tajemniczy Ogród”. Niezwykły spektakl w wykonaniu Grup Baletowych RCKP przypadnie do gustu zarówno dzieciom i młodzieży, jak i dorosłym. Zapraszamy 16 czerwca 2023 o godzinie 18.00.

„Tajemniczy ogród” to spektakl baletowy na podstawie powieści Frances Hodgson Burnett. Główną bohaterką jest dziewczynka uzależniona od świata wirtualnego. Odwiedzająca ją przyjaciółka odkrywa dawno zapomniany ogród. Razem znajdują do niego klucz i otwierają bramę do tajemniczego ogrodu. Dziewczynki sprawiają, że stare zaniedbane drzewo zakwita, pojawiają się kwiaty, owady, a cały ogród na nowo ożywa.

Przygotowania do spektaklu trwały od września, a samo widowisko swoją premierę miało w kwietniu 2023 roku. Na scenie, w technice tańca klasycznego oraz neoklasycznego, zaprezentuje się około 70 tancerek w wieku od 4 do 17 lat. Publiczność będzie mieć także okazję zobaczenia imponującej scenografii oraz barwnych kostiumów szytych specjalnie na tę okazję, efektów pracy realizatorów dźwięku, światła i techniki sceny.

Każde z naszych widowisk baletowych tworzone jest z rozmachem. Niesamowite dzieci i młodzież na scenie, scenografia i kostiumy, które śmiało można porównywać z tymi wykonywanymi dla profesjonalnych teatrów czy baletów, wielomiesięczne przygotowania i ciężka praca, która warta jest najgłośniejszych braw. To wszystko składa się na wydarzenie nie tylko dla dzieci i młodzieży, ale również dla dorosłych – o wydarzeniu mówią organizatorzy.

Czas trwania: 50 min

RCKP Tajemniczy ogród 2023 fot. Paweł Fiejdasz 2

Muzyka z filmu: Secret Garden
Choreografia i reżyseria: Monika Waga
Scenografia: Alla Khmel, Halyna Khmel, Justyna Białek
Kostiumy: Barbara Lorens
Światła: Krzysztof Makuch

Tańczą: Nikola Szymańska i Paulina Boczar oraz grupa I: Natalia Biedroń, Iga Chmielowska, Emilia Drozd, Natalia Drozd, Zofia Drozd, Roksana Fejkiel, Hanna Górska, Zofia Górska, Julia Jurasz, Joanna Mazur, Zuzanna Rajchel, Maja Rogala, Natalia Szmist, Zuzanna Rajchel, Aleksandra Wyderka, Amelia Zipper, Julia Zych; grupa II: Hanna Caban, Róża Haimroth, Antonina Jasiewicz, Gabriela Lipka, Emilia Ochotnicka, Maja Ryzner, Jagoda Szczygieł, Milena Tabak, Emilia Tasz, Julia Wierdak, Emilia Wojtowicz; grupa III: Zofia Bałaban, Zuzanna Burek, Róża Chowaniec, Sara Chowaniec, Sara Gniady, Helena Gradus, Zuzanna Haręzga, Pola Leśniak, Blanka Nawrocka, Klaudia Pesz, Emilia Podkul, Julia Sładek, Olga Soboczewa, Aleksandra Stefanik, Teresa Wojtynkiewicz, Dominika Zakrzewska; grupa IV: Hanna Biernacka, Liwia Bryndza, Adela Ciuba, Weronika Dyląg, Maja Glazer-Twardzik, Maria Gromek, Lena Gromek, Zuzanna Gromek, Maja Janusz, Klara Marczak, Izabella Petrocelli, Wiktoria Seńczak, Julia Świszcz, Lilianna Tajak

RCKP Tajemniczy ogród 2023 fot. Paweł Fiejdasz 3

 

Zdjęcia: Paweł Fiejdasz