Sinatra. Największe przeboje

Wykonawcy:
Wojciech Myrczek – wokal
Daniela Bereza – wokal
Chopin University Big Band pod dyrekcją Piotra Kostrzewy

1 października (sobota), godz. 18.00
Sala Koncertowa Stodoła w Kąśnej Dolnej

Szyk, klasa, jazz, czyli sentymentalna podróż przez Amerykę złotej ery Swingu i Hollywoodu. W sobotę 1 października z okazji Międzynarodowego Dnia Muzyki serdecznie zapraszamy na koncert z największymi przebojami Franka Sinatry.
Muzyka Franka Sinatry uznawana jest za ponadczasową, zaś on sam za najwybitniejszego amerykańskiego piosenkarza XX wieku. Jego głos, o którym mówiło się „The Voice” („ten głos”) przeszedł do historii, podobnie jak wiele jego popularnych piosenek, jak choćby „My Way”. Niektóre z nich, m.in. „Fly Me to the Moon”, „Somethin’ Stupid”, „Our love is here to stay” czy „My Funny Valentine”, usłyszymy podczas kąśnieńskiego koncertu w aranżacjach i wykonaniu jednego z najciekawszych obecnie polskich zespołów Chopin University Big Band pod batutą Piotra Kostrzewy, wraz z którym wystąpią wokaliści: Wojciech Myrczek i Daniela Bereza.
Chopin University Big Band powstał w 2006 roku. W 2012 jego kierownikiem artystycznym został Piotr Kostrzewa. Zespół brał udział w prestiżowych festiwalach i wydarzeniach, takich jak La Folle Journee w Nantes, Szalone Dni Muzyki w Warszawie, Jazz Jamboree czy Warszawska Jesień. Koncertował z wieloma uznanymi artystami, jak Basia Trzetrzelewska, Krzesimir Dębski, Henryk Miśkiewicz, Dorota Miśkiewicz, Adam Sztaba, Kuba Badach czy Sławek Uniatowski.
Daniela Bereza to wokalistka i dyrygentka, absolwentka Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku oraz Uniwersytetu Muzycznego Fryderyka Chopina w Warszawie. Uczestniczy w wielu wydarzeniach muzyki klasycznej i rozrywkowej.
Wojciech Myrczek to wokalista jazzowy, wykładowca Akademii Sztuk Teatralnych im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie z tytułem doktora sztuk muzycznych. W swoich interpretacjach łączy znakomitą technikę wokalną, wyrafinowane improwizacje wykonywane scatem oraz liryzm, nostalgię i subtelny humor. W swoim dorobku posiada dwa albumy studyjne: „Wojciech Myrczek Quintet – We’ll Be Together Again” i „Myrczek & Tomaszewski – Love Revisited”. Współpracował z Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Henrykiem Miśkiewiczem, Krzysztofem Herdzinem, Pawłem Tomaszewskim, Lorą Szafran, Tomaszem Stańką i innymi artystami polskiej sceny muzycznej.

Bilety w cenie 40 zł do nabycia na www.centrumpaderewskiego.pl. Włączając się w akcję „Weekend Seniora z Kulturą”, osobom w wieku 60+ Centrum Paderewskiego oferuje bilety z 50% zniżką. Bilety te można zakupić jedynie w sprzedaży stacjonarnej w Dworze Ignacego Jana Paderewskiego. Więcej informacji pod numerem 14 600 00 16.

Centrum Paderewskiego jest instytucją kultury Powiatu Tarnowskiego współprowadzoną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Partnerem Strategicznym Centrum Paderewskiego oraz Patronem Sali Koncertowej jest Grupa Azoty.