Podkarpacki Festiwal Organowy - koncert w Jarosławskim Opactwie

Profesor Andrzej Chorosiński stał się stałym, zawsze serdecznie oczekiwanym gościem na Podkarpaciu. Gdziekolwiek się pojawia, budzi sympatię komunikatywnością swojej gry, sugestywnością przekazu oraz umiejętnością doboru programu koncertu, który stanowi dla słuchaczy nie tylko przeżycie artystyczne, ale i wartościowe doświadczenie poznawcze.

Związany zawodowo z Warszawą i przez długi czas także z Wrocławiem, zaznacza twórczo swoją obecność na organowej mapie całego kraju, w różnych i wszechstronnych wymiarach artystycznej i naukowe aktywności. Cieszymy się, że obecności Profesora nie zabraknie u nas również w tym roku - 30 lipca, godz. 18:00, Jarosławskie Opactwo.

                                                                                                Andrzej Chorosiński - organy, fot. J. Prasoł

Andrzej Chorosiński fot. J. Prasoł

Festiwal dofinansowano z budżetu Województwa Podkarpackiego oraz Gminy Miasto Rzeszów. Partnerami organizatora – Fundacji Promocji Kultury i Sztuki ARS PRO ARTE – są: Powiat Strzyżowski, PCKiT w Wiśniowej oraz WATKEM. Patronat medialny nad wydarzeniem objęli: Radio Rzeszów, Radio Via, Radio Fara oraz Nowiny. Dyrektorem Festiwalu jest Marek Stefański.