Wiosennie z Quintmuse

Świąteczne koncerty to tradycja, którą Dom Kultury Samorządowego Centrum Kultury, mimo przeszkód związanych z kolejną falą epidemii korona wirusa, zamierza kontynuować. Tym razem proponują muzyczny prezent z okazji świąt wielkanocnych. Koncert online będzie miał swoją premierę 5 kwietnia o godz. 12 na koncie YouTube SCK i profilu FB SCK. Muzycznym gościem wielkanocnym w domach mielczan będzie kwartet smyczkowy Quintmuse.

Wiosennie z Quintmuse

Dom Kultury SCK zaprasza na koncert wiosenny z udziałem kwartetu smyczkowego Quintmuse, który wykona utwory muzyki poważnej takich kompozytorów jak J.F. Händel, J.S.Bach, W.A.Mozart czy T. Albinioni.

Quintmuse to zespół, który kiedyś powstał przy Państwowej Szkole Muzycznej w Mielcu, a obecnie działa niezależnie. W skład zespołu wchodzą absolwenci mieleckiego PSM, w większości studenci uczelni artystycznych.

Podczas świątecznego koncertu zagrają: Kornelia Czechura (skrzypce I), Ewelina Mazur (skrzypce II), Emilia Łachut (altówka) oraz Konrad Sosiński (kontrabas).
W programie koncertu znalazły się następujące utwory: „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Händla, „Aria na strunie G” Bacha, Kwartet Smyczkowy G-dur (cz. 1 Presto) W.A.Mozarta, Largo z II Sonaty Albinioniego, „Eine kleine Nachtmusik” (cz. 1 Allegro i cz. 3 Menuet) W.A. Mozarta.

Dom Kultury SCK i młodzi muzycy z Quintmuse serdecznie zapraszają na koncert, którego premiera odbędzie się 5 kwietnia o godz. 12.00 na koncie Samorządowego Centrum Kultury na kanale YouTube.

koncert na wielkanoc

Samorządowe Centrum Kultury
Al. Niepodległości 7, 39-300 Mielec