LANG LANG - „REACHING DREAMS THROUGH MUSIC”

LANG LANG INTERNATIONAL MUSIC FOUNDATION ORGANIZUJE WIRTUALNY KONCERT, „REACHING DREAMS THROUGH MUSIC”

W WYDARZENIU ZAPLANOWANYM NA SOBOTĘ, 12 GRUDNIA, WEZMĄ UDZIAŁ
WYJĄTKOWI GOŚCIE, W TYM SAM SMITH, RON HOWARD, JON BATISTE,
MISTY COPELAND I WIELU INNYCH

W sobotę, 12 grudnia 2020 o godz. 21, Lang Lang International Music Foundation (LLIMF) będzie gospodarzem pierwszego wirtualnego koncertu w historii swojej działalności, zatytułowanego „Reaching Dreams Through Music”. Koncert ten będzie miał swoją premierę na oficjalnym kanale YouTube Lang Langa i będzie transmitowany również za pośrednictwem partnerów medialnych na całym świecie.

W wirtualnym koncercie oprócz Lang Langa weźmie udział wielu gości specjalnych, w tym żona artysty, pianistka Gina Alice; wielokrotny zdobywca Grammy, wokalista i autor piosenek, Sam Smith; nagrodzony kilkoma Oscarami reżyser, Ron Howard; znany muzyk i osobowość telewizyjna, Jon Batiste; ceniona tancerka baletowa, Misty Copeland; wielokrotna zdobywczyni Grammy, pianistka i wokalistka, Diana Krall; nagrodzony Grammy raper, Wyclef Jean; oraz wielokrotna zdobywczyni Grammy, śpiewaczka operowa, Renée Fleming. Pojawi się również chór Young People’s Chorus of NYC wraz ze stypendystami z programu LLIMF Young Scholars oraz Junior Music Camp Music Ambassadors.

W ramach „Lang Lang & Friends: Reaching Dreams Through Music” artyści opowiedzą swoje historie o tym, jak muzyka ukształtowała ich dzieciństwo i całe życie. Zaproszeni goście wykonają piosenki, które miały na nich największy wpływ i wiele dla nich znaczą. Podzielą się z publicznością swoimi refleksjami nad znaczeniem muzyki w życiu nas wszystkich, jednocześnie zapraszając do namysłu nad tym samą publiczność.

Koncert ma również na celu uwypuklenie wpływu muzyki na rozwój dzieci na całym świecie, jednocześnie opowiadając się za równym dostępem do edukacji muzycznej.

Zwieńczeniem koncertu będzie wielki finał, w którym Lang Lang zagra wirtualnie u boku ponad trzydziestu młodych pianistów z całego świata, wraz z chórem Young People’s Chorus of NYC.

Misją założonej w 2008 roku przez Lang Langa, The Lang Lang International Music Foundation™ (LLIMF), jest edukacja, inspirowanie i motywowanie kolejnych pokoleń miłośników i wykonawców muzyki. Wyjątkowe programy Fundacji wspierają twórczość muzyczną na wszystkich poziomach jako sposób na prawidłowy społeczny i emocjonalny rozwój dzisiejszej młodzieży. Poprzez rozbudzanie dziecięcej pasji do muzyki, Fundacja pomaga dzieciom na całym świecie w dążeniu do lepszej przyszłości.

Od dwunastu lat Fundacja z powodzeniem wdraża programy edukacji muzycznej dla dzieci na całym świecie, w tym Keys of Inspiration™, 101 Pianists™, Young Scholars™ oraz Play It Forward™.

Fundacja LLIMF uważa, że edukacja muzyczna powinna odbywać się poprzez zabawę i być dostępna dla wszystkich uczniów. Tworzone przez nią programy dokonują dynamicznej zmiany na całym świecie w zakresie tego, jak powinna wyglądać edukacja muzyczna.

„Kiedy zmieniasz życie jednego ucznia, wspierasz całą jego rodzinę. Kiedy wspierasz rodzinę, umacniasz społeczność. Kiedy umacniasz społeczność, twój wpływ jest potężny.”