„Papa się żeni”. Polska komedia muzyczna

UWAGA  - ZMIANA TERMINU

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa i realnym zagrożeniem pojawienia się przypadków zachorowań w Polsce, Prezydent Rzeszowa Tadeusz Ferenc odwołuje wszystkie imprezy o charakterze masowym organizowane przez Urząd Miasta Rzeszowa. Decyzja ta ma charakter profilaktyczny w celu zminimalizowania skutków ewentualnego pojawienia się wirusa w Polsce.

Zgodnie z tą decyzją, spektakl Rzeszowskiego Teatru Muzycznego “Olimpia” pt. “Papa się żeni”, który miał się odbyć 8 marca, zostanie przeniesiony na inny termin. Datę wydarzenia podamy wkrótce na naszej stronie internetowej oraz profilach w mediach społecznościowych.

Zakupione bilety zachowują ważność, natomiast osoby, które chciałyby swoje bilety zwrócić mogą to zrobić w Estradzie Rzeszowskiej od poniedziałku, 2 marca.

 

       Lili od dawna pyta matkę, sławną aktorkę rewiową Mirę Stellę, o ojca. Ta jednak nie chce jej wyjawić prawdy. Boi się, by nie rozniosło się w świecie artystycznym, że ma dorosłą córkę. Proponuje Lili, by udawała jej siostrę. Tymczasem do Warszawy przybywa z koncertami sławny śpiewak Visconti, niegdyś wielka miłość Miry Stelli, ojciec Lili. Za jej sprawą, mimo nieporozumień, rodzice godzą się, a ona sama przyjmuje oświadczyny sympatycznego redaktora Murskiego. I wszyscy są szczęśliwi.

           Ta urocza komedia muzyczna z polskiego filmu z 1936 roku stała się kanwą spektaklu teatralno-muzycznego w adaptacji i reżyserii Ewy Korczyńskiej. Zaaprezentowany on będzie z okazji Dnia Kobiet w niedzielę 8 marca 2020 r. o godz.19.00 w sali koncertowej Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego przy ul. Dąbrowskieto 83. Świetnym aktorom i śpiewakom Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia” z wdziękiem towarzyszy Podkarpacki Kwartet Fortepianowy „Team for Voices” pod kierunkiem znanego pianisty i aranżera Janusza Tomeckiego. Informacje na stronie Estrady Rzeszowskiej.
           Nie braknie przedwojennych szlagierów: „Całuję twoją dłoń, madame”, „Ja wiem, że nie byłam dla ciebie”, „Co ja zrobię, że mi się podobasz”, „Umówiłem się z nią na dziewiątą”, „Seksapil”, „Ty, tylko ty”, „Pokochaj mnie”, „Jak drogie są wspomnienia”. Będą i tańce, przygotowane przez choreografa Bartosza Martonia. Zapowiada się uroczy wieczór w nieco nostalgicznym, romantycznym nastroju.
            „Jak drogie są wspomnienia dawnych dni, wspomnienia młodych lat. Melodia w nich serdeczna jakś brzmi i dawny, piękny świat. Przychodzą, kiedy tęskno nam, gdy łza się w oku szkli. I wiodą nas w krainę cudnych snów w te jasne, złote dni.”

 

8 Marca 2020 r. o godz. 19:00

sala koncertowa Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego ul. Dąbrowskiego 83