Recital fortepianowy Michała Babiarza w JDK

Osobowość ukryta w dźwiękach

Gościem 96. Studni Kulturalnej JDK będzie niezwykle utalentowany pianista i kompozytor Michał Babiarz, który zabierze wszystkich obecnych czarodziejski w świat muzyki. Koncert w wykonaniu młodego laureata wielu konkursów pianistycznych w kraju i zagranicą odbędzie się w Jasielskim Domu Kultury 17 maja br. (piątek) godz.17.00. Wstęp wolny.

Program recitalu:
- J.S Bach - Preludium i fuda F-dur DWK II
- L. v. Beethoven - Sonata f- moll op.57 „Appassionata”
- F. Liszt - Rapsodia węgierska nr.12
- F. Chopin - Polonez As-dur op.53
- I. Strawiński - Pietruszka

Czas trwania: 1 godzina 15 minut

Michał Babiarz jest absolwentem Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Witolda Lutosławskiego w Jaśle, w klasie fortepianu Jadwigi Błażowskiej. W latach 2013-2015 uczęszczał do Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. B. Rutkowskiego w Krakowie, a obecnie uczy się w Prywatnej Szkole Muzycznej II stopnia w Jaśle.
W konkursach pianistycznych uczestniczył od dziecka. Od 2017 roku zaczął brać udział w ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach kompozytorskich, prezentując utwory o charakterze klasycznym i sonorystycznym.
Jego najważniejsze osiągnięcia w konkursach kompozytorskich to: w 2017 r. wyróżnienie i najwyższa punktacja (głównej nagrody nie przyznano) w Konkursie Kompozytorskim w ramach VII Festiwalu Współczesnej Muzyki Dziecięcej i Młodzieżowej „Srebrna Szybka” w Krakowie za utwór „Mała suita preludiów” na fortepian oraz - w 2018 r. - I miejsce ex aequo w XIX Ogólnopolskim Konkursie Kompozytorskim UFM w Warszawie dla uczniów szkół muzycznych II stopnia za utwór „Music thrillers” na flet i fortepian.
Za działalność muzyczną otrzymał jednorazowe Stypendium Artystyczne Jerzego „Dudusia” Matuszkiewicza, a podczas ceremonii wręczania stypendiów wykonał własną kompozycję dedykowaną fundatorowi - wariacje na temat muzyki Matuszkiewicza do filmu „Zaklęte rewiry”.
Ponadto, Michał Babiarz jest laureatem około 40 konkursów pianistycznych o randze regionalnej, ogólnopolskiej i międzynarodowej. Zorganizował i wykonał liczne recitale oraz koncertował m.in. w Żelazowej Woli, Krakowie, Jeleniej Górze i Płocku.
Jego najważniejsze osiągnięcia pianistyczne ostatnich lat to:
2019 r.: I miejsce w kat. III (do 20 lat), fortepian w XIV OKMI w Jaśle.
2018 r.: III miejsce w I Przeglądzie Pianistycznym „Józef Hofmann In Memoriał” w Krakowie.
2017 r: I miejsce w X Konkursie Pianistycznym im. Ireny Rolanowskiej w Krakowie; II miejsce i nagroda specjalna w postaci koncertu w ramach Małopolskiej Akademii Talentów w Łącku w Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie.
2016 r.: II miejsce i nagroda specjalna stowarzyszenia „Porta Musicea” w II Ogólnopolskim Konkursie Młodych Pianistów „Chopin pod Wawelem” w Krakowie; III miejsce w VII Chopinowskim Turnieju Pianistycznym im. Haliny i Ludwika Stefańskich w Krakowie; I miejsce w Płockim Konkursie Muzyki Współczesnej; I miejsce w Międzynarodowym Konkursie Muzyki Współczesnej „Srebrna szybka” w Krakowie.
er