Kulturalny rozkład jazdy w SCK w Mielcu w marcu

4 marca
Folkowy Dzień Kobiet - koncert Stowarzyszenia Seniorów Zespołu Pieśni i Tańca ,,Rzeszowiacy” – 3 marca, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK. Gościnnie wystąpi DZT ,,Abrakadabra” ,,Ziemia Mielecka”, ,,Gracja” – Formacja Taneczna MUTW i Kapela Mielecka.
Bilety w cenie 12 i 10 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele - godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

4 marca
IV MARSZ Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Marsz i bieg pamięci, a także imprezy towarzyszące obchodom będą się odbywać od godz. 11 do 17.

8 marca
Wystawa w ,,Jadernówce” - Oddziale Fotograficznym Muzeum Regionalnego SCK w Mielcu - ,,Klisze zachowały się...". Wernisaż wystawy 8 marca o godzinie 18.
Wystawa jest hołdem dla rodziny mieleckich fotografów: Augusta i Wiktora Jadernych, w których domu obecnie znajduje się Oddział Fotograficzny MR - ,,Jadernówka”. W tym roku mija 120 rocznica pierwszego przyjazdu do Mielca fotografa Augusta Jadernego. Nasze miasto i okolice tak urzekły lwowianina, że rok później zamieszkał tu na stałe. 30 lat później, w roku 1928, syn Augusta - Wiktor przejął rodzinny zakład fotograficzny i kontynuował dzieło swojego ojca. Nie można przecenić ogromu pracy obu fotografów, a ich fotograficzny dorobek jest dla naszego muzeum i miasta oczywiście swoistym ikonograficznym skarbem.

10 marca
,,Gdzie Ci mężczyźni” – koncert z udziałem Big Mielec Band, Senior Show oraz uczestników warsztatów wokalnych SCK - 10 marca, godz. 18, sala nr 1 Domu Kultury SCK.
Bilety w cenie 15 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele - godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

23 marca
Wystawa malarstwa Franciszka Maśluszczaka, znakomitego polskiego malarza, rysownika i grafika, absolwenta ASP w Warszawie. Obrazy i rysunki Franciszka Maśluszczaka były prezentowane na ponad stu wystawach indywidualnych w Polsce i za granicą. Poprzednia wystawa prac artysty w Mielcu odbyła się w lutym 2008 r.
Artysta regularnie przekazuje swoje obrazy na cele charytatywne i pracuje społecznie. Odbywa liczne podróże artystyczne .
Twórczości Franciszka Maśluszczaka zostały poświęcone artykuły w prasie, m.in. w ,,Twórczości”, audycje radiowe - ostatnio w ,,Radio dla Ciebie”, cztery filmy telewizyjne – m.in. ,,Jak podbić Warszawę” w reż. M. Skalskiej oraz program ,,Niedziela z ..” w TVP ,,Kultura”, a także liczne wiersze.
Wernisaż wystawy 23 marca o godz. 18 w Galerii ESCEK Domu Kultury SCK.

23 marca
Recital Jerzego Mamcarza – sala nr 1 Domu Kultury SCK, godz. 19. Koncert uświetnią występy gości Jerzego Mamcarza: Andrzeja Ciacha, Krzysztofa Heeringa, Roberta Obcowskiego, Marka Majewskiego, Andrzeja Szęszoła.
Recital oparty jest na utworach Jerzego Mamcarza wydanych w ,,Ponte Italia – przewodnik literacki”. Przewodnik zilustrowany został przez Franciszka Maśluszczaka.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele - godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).

25 marca
,,Rzeszowiacy i przyjaciele budzą wiosnę” – koncert ZPiT ,,Rzeszowiacy” i zespołu AGH ,,Krakus” - 25 marca, godz. 16, sala widowiskowa Domu Kultury SCK,.
Bilety w cenie 20 zł do nabycia w kasie Kina Galaktyka (dni robocze od godz. 12.00, w soboty i niedziele - godzinę przed seansem, środy – kasa nieczynna).