„Letnie Koncerty w Świątyniach” Krosno 2021

           Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zaprasza do udziału w cyklu koncertów w kościołach krośnieńskiej starówki - „Letnie Koncerty w Świątyniach” Krosno 2021. Jak co roku serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w wydarzeniach Międzynarodowego Festiwalu „Letnie Koncerty w Świątyniach”, odbywającego się w centrum Krosna w sezonie letnim. Piąta edycja cyklu koncertów w świątyniach Krosna to niepowtarzalna okazja dla Melomanów, aby zakosztować dźwięków najpiękniejszych krośnieńskich organów znajdujących się we wspaniałych historycznych wnętrzach naszych zabytkowych kościołów, a także kontemplować piękno muzyki kameralnej - instrumentalnej i wokalnej - zaprasza opiekun artystyczny festiwali profesor Dariusz Bąkowski-Kois.

             Tegoroczna edycja odbywa się w zmienionej formule: przed każdym koncertem (ok. 15-10 minut) Łukasz Stachurski - kustosz z Muzeum Rzemiosła w Krośnie odkryje przed publicznością jedną z tajemnic każdego z kościołów krośnieńskiej starówki. Podczas każdego z koncertów obecny będzie także tłumacz języka migowego. W ramach festiwalu w trzech kościołach odbędzie się pięć koncertów.

19 czerwca 2021 (sobota), godz. 16.00
Bazylika Mniejsza Fara
Recital organowy: Nicolò Sari (Wenecja, Włochy)

3 lipca 2021 (sobota), godz. 16.00
Bazylika Mniejsza Fara
Oratoryjny koncert wokalno-organowy: Marcin Wolak - bas-baryton, Dariusz Bąkowski-Kois - organy

31 lipca 2021 (sobota), godz. 19.00
Bazylika Mniejsza Fara
Koncert kameralny studentów Akademii Muzycznej w Krakowie: Joanna Kurek - mezzosopran, Daniela Borkowska - flet, Marcin Kucharczyk - organy, Jakub Kapała - organy

15 sierpnia 2021 (niedziela), godz. 18.15
Kościół oo. Franciszkanów
Koncert Maryjny: Iwona Socha - sopran, Marcin Kucharczyk - organy

20 sierpnia 2021 (piątek), godz. 17.30
Kościół oo. Kapucynów
Antyfony Maryjne i improwizacje organowe na ich temat: Chór Flores Rosarum, Marek Pawełek - organy

 

Udział w każdym z wydarzeń w ramach cyklu jest bezpłatny.

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury w ramach programu „Muzyka”, realizowanego przez Narodowy Instytut Muzyki i Tańca.

Regionalne Centrum Pogranicza w Krośnie

www.rckp.krosno.pl
facebook.com/rckpkrosno
instagram.com/rckpkrosno