Inauguracja XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku
Stanisław Sojka - śpiewak, instrumentalista i kompozytor fot. Miejskie Centrum Kultury w Leżajsku

Inauguracja XXVIII Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku

14 czerwca (piątek), godz.19:00
Bazylika OO.Bernardynów w Leżajsku

Recital organowy w wykonaniu prof. Józefa Serafina
Program:
Louis Marchand – Dialogue en ut Majeur
Cezar Franck – Canta Bile
Charles Maria Widor – II Symfonia cz.4 i 5
Charles Tournemire - Te Deum

Część kameralna - Stanisław Sojka z zespołem
"Tryptyk Rzymski" kompozycje muzyczne Stanisława Sojki do słów Tryptyku Rzymskiego napisanego przez Jana Pawła II

Stanisław Soyka
Wokalista i kompozytor. Mówi się o nim „zwierzę muzyczne”. Ciągle się zmienia, dużo improwizuje, a mimo to jego kompozycje można poznać już po kilku pierwszych dźwiękach. Jest niezwykle charyzmatyczny i z łatwością podbija serca zgromadzonej publiczności. Uważa się za człowieka szczęśliwego. Docenia to, co już umie, ale fascynuje go możliwość dalszego rozwoju. Twierdzi, że z wiekiem muzyka sprawia mu jeszcze większą radość, którą chce się dzielić z słuchaczami.

Stanisław Soyka – śpiewak, instrumentalista, kompozytor – już od lat należy do grona największych artystów polskiej sceny muzycznej. Komponuje i śpiewa pieśni o miłości i o jej braku, pieśni o tęsknocie i spełnieniu, ale nie ucieka przed wielkimi problemami współczesności. W jego dorobku znajdziemy ponad 30 albumów, z których kilka osiągnęło multiplatynowe nakłady. Nigdy nie poddał się modom i trendom.
Wypracował swój własny język muzyczny przez co należy do grona artystów, których styl rozpoznaje się od pierwszych dźwięków a bogactwo repertuaru może przyprawiać o zawrót głowy. Posiada na koncie dziesiątki autorskich pieśni lecz trudno pominąć fakt, że skomponował muzykę do wielu wierszy poetów polskich i ...nie tylko.