Muzyczny Festiwal w Łańcucie - BILKENT SYMPHONY ORCHESTRA
Bilkent Symphony Orchestra fot. z arch. Filharmonii Podkarpackiej

Muzyczny Festiwal w Łańcucie - BILKENT SYMPHONY ORCHESTRA

23 maja 2019 r. czwartek, godz. 19.00
SALA BALOWA MUZEUM ZAMKU W ŁAŃCUCIE

BILKENT SYMPHONY ORCHESTRA
MICHAEL MACIASZCZYK - dyrygent
KRZYSZTOF MEISINGER - gitara

PROGRAM:
W. A. Mozart – Uwertura do opery “Wesele Figara”
J. Rodrigo - Concerto de Aranjuez
W.A. Mozart- Sympfonia nr 41 C- dur “Jowiszowa”

W sali balowej Zamku zagra także Bilkent Symphony Orchestra - zespół składający się ze znakomitych artystów z Turcji i 12 innych krajów. Orkiestrę poprowadzi Michael Maciaszczyk - skrzypek i dyrygent znany ze swoich natchnionych interpretacji i wyjątkowej wrażliwości na barwę dźwięku. Na mieszkającego w Wiedniu muzyka ogromny wpływ miały doświadczenia zdobyte w Wiener KammerOrchester (pełnił tam funkcję koncertmistrza), Wiener Staatsoper, Wiener Philharmoniker, GoldbergTrioWien, Toyota Master Players, Ensemble Wiener Collage.

Solistą koncertu będzie Krzysztof Meisinger- jeden z najbardziej fascynujących i charyzmatycznych młodych gitarzystów klasycznych. Artysta występuje na całym świecie – od Tokyo po Los Angeles i Buenos Aires koncertując w takich salach jak Filharmonia Berlińska, Theatre de Chatelet w Paryżu, Tokyo International Forum, Niigata Concert Hall, Filharmonia Narodowa w Warszawie, Theatre du Palais Royal w Paryżu, Studio Koncertowe Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego
w Warszawie, Teatr Wielki Opera Narodowa w Warszawie, Hatch Recital Hall w Rochester, Raitt Recital Hall w Malibu, czy Grossmunster w Zurichu.

50 zł (K)