LUDOVICO EINAUDI zapowiada nowy album CINEMA

Kompozytor, którego muzykę można usłyszeć

w nagrodzonych Oscarami filmach NOMADLAND i OJCIEC

LUDOVICO EINAUDI

zapowiada nowy album

CINEMA

na którym znajdzie się kolekcja jego najważniejszych utworów skomponowanych do produkcji filmowych i telewizyjnych

wraz z dwoma niepublikowanymi wcześniej nagraniami

Album ukaże się nakładem Decca Records 4 czerwca 2021

 

Zachwycająca muzyka Ludovico Einaudiego, powstała na przestrzeni jego kariery obejmującej trzy dekady, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych twórczości muzycznych na świecie. Obecnie można ją usłyszeć na ścieżkach dźwiękowych nagrodzonych Oscarami, BAFTA i Złotym Globem filmów Nomadland i Ojciec. Teraz, dla uczczenia osiągnięć kompozytora, Decca Records z radością zapowiada Cinema – najnowszą, starannie dobraną kolekcję muzycznych dzieł Einaudiego z produkcji filmowych i telewizyjnych, która ukaże się 4 czerwca.

Mówiąc o swoim wkładzie w realizację filmów nagrodzonych tegorocznymi Oscarami, Einaudi wyznaje: „To wspaniałe, że Nomadland i Ojciec – dwa piękne, niezależne filmy, które opowiadają o ważnych i głębokich tematach – zostały docenione tymi wyjątkowymi nagrodami. Czuję się zaszczycony, że poprzez muzykę mogłem wnieść swój wkład do tych dwóch poruszających historii”.

Cinema obejmuje 28 przepełnionych emocjami utworów z wielkiego i małego ekranu, w tym z produkcji Nomadland; Ojciec; Źródło nadziei; To właśnie Anglia; Joaquin Phoenix. Jestem, jaki jestem; Naznaczony; Doktor Foster i wielu innych. Wśród nich znalazły się również dwa wcześniej niepublikowane nagrania: tytułowy utwór z filmu Źródło nadziei Russella Crowe’a oraz najnowszy singiel „My Journey”, pochodzący ze ścieżki dźwiękowej obsypanego nagrodami filmu Ojciec, z udziałem Anthony’ego Hopkinsa i Olivii Colman.

Russell Crowe gościł ostatnio w podkaście Experience: The Ludovico Einaudi Story, opowiadając słuchaczom: „Na planie filmowym często korzystałem z muzyki Ludovico, by utrzymać ludzi we właściwych emocjach... Dzięki niej czujesz się tak, jakbyś był w filmowej rzeczywistości”.

Inni sławni filmowcy, którzy pojawili się w tym podkaście to nagrodzona Oscarem reżyserka Chloe Zhao (Nomadland), kolejny laureat Nagrody Akademii Florian Zeller (Ojciec), Shane Meadows (To właśnie Anglia) i Eric Toledano (Nietykalni). Oto, co powiedzieli o muzyce Einaudiego:

Shane Meadows o muzyce z filmu To właśnie Anglia –

       „Einaudi usiadł przy fortepianie i sprawił, że to, co nie było filmem, stało się filmem.”

Florian Zeller o muzyce z filmu Ojciec –

       „Powodem, dla którego naprawdę chciałem pracować z Einaudim, jest sposób, w jaki wykorzystuje skrzypce. Chciałem, żeby przez cały film przewijał się subtelny motyw muzyczny niczym złota nić. Miała to być więc bardzo delikatna kompozycja. W pewnym sensie, prawie nic... To prawdziwy mistrz tego terytorium, tego, czego prawie nie ma. Bo kiedy nie ma prawie nic, ale zarazem kryje się w tym tak wiele zmysłowości i tajemnicy, to jest to wielka rzecz.”

Chloe Zhao o muzyce z filmu Nomadland –

       „Zaczęłam słuchać Seven Days Walking i byłam niezwykle zdumiona tym, jak poprzez muzykę przemówiło do mnie to, jak Ludovico był obecny w przestrzeni podczas spaceru w Alpach. Miałam wrażenie, jakby on i postać Fern szli niejako równolegle; łączy ich tak samo głęboka miłość do natury, dlatego uznałam, że jego muzyka będzie się idealnie komponować z naszym filmem.”

Z 15 albumami studyjnymi oraz kompozycjami, które pojawiły się w ponad 80 produkcjach filmowych i telewizyjnych, Einaudi jest obecnie jednym z najbardziej płodnych kompozytorów. Wielokrotnie plasował się na szczytach list przebojów muzyki klasycznej na całym świecie i jest jednym z najczęściej słuchanych artystów klasycznych w streamingu. Jeden na dziesięć utworów klasycznych słuchanych w streamingu w Wielkiej Brytanii jest autorstwa Einaudiego, co daje ponad milion odsłuchań dziennie, a łącznie – 2,4 miliarda odsłuchań jego kompozycji w streamingu. Muzyka Einaudiego wykracza poza granice pokoleń, a oprócz spektakularnych osiągnięć w zakresie muzyki słuchanej w streamingu, Einaudi cieszy się ponad milionem subskrybentów na YouTube i ponad 10 milionami wyświetleń w swoim kanale.

Rozmyślając o wykorzystywaniu jego muzyki w filmie i telewizji, Einaudi stwierdza: „Mówią, że moja muzyka jest typowo filmowa... A dla mnie zawsze interesujące jest to, jak łączy się ona z obrazami; to jak odkrywanie na nowo treści mojej muzyki z innej perspektywy”.

CINEMA ukaże się nakładem Decca Records 4 czerwca.

Ścieżki dźwiękowe z filmów Nomadland oraz Ojciec są również dostępne w Decca Records.

Cinema – Lista utworów:

**wydane po raz pierwszy

1. Experience
Film - Samba, Mommy

TV - This Is England 90, Sense8, 9-1-1

2. Golden Butterflies - Day 1
Film - Nomadland

3. Berlin Song
TV - This Is England 90

4. Love Is A Mystery
Film - Dr Zhivago

5. Main Theme from The Third Murder
Film - The Third Murder

6. My Journey**
Film - The Father

7. The Water Diviner**
Film - The Water Diviner

8. Petricor
Film - Nomadland
TV - This Is England 90

9. Fly
Film - Intouchables, This Is England
TV - Doctor Foster

10. Time Lapse
Film - Samba
TV - This Is England 90

11. Walk
Film - Samba, Il Grande Spirito
TV - This Is England 90

12. Cold Wind Var 1 – Day 1
Film - The Father

13. Ascolta
Film - Samba

14. Histoire Sans Nom
Film - Sotto Falso Nome

15. Due Tramonti
Film - I’m Still Here

16. Run
Film - Samba, Reparer Les Vivant

17. Le Onde
Film - Aprile

18. L’Origine Nascosta
Film - The Upside

19. White Night
Film - Dr Zhivago

20. The Earth Prelude
Film - All Three Of Us

21. Oltremare
Film - Nomadland, This Is England, Listen To Me Marlon

22. Fairytale
Film - Dr Zhivago

23. Fuori Dal Mondo
Film - This Is England, Not of this World

24. Una Mattina
Film - Intouchables, Listen To Me Marlon

25. Nuvole Bianche
Film - Insidious

26. Newton’s Cradle
Film - The Water Diviner

27. Dietro Casa
Film - This is England

TV - Sharp Objects

28. Low Mist – Day 1
Film – Nomadland

 

Classics & Jazz Department

UNIVERSAL MUSIC POLSKA Sp. z o.o.

ul. Czerniakowska 87a

00 – 718 Warszawa