Sheku Kanneh-Mason: NOWY ALBUM “ELGAR”

           Rok 2020 rozpoczął się dla Sheku wyjątkowym wyróżnieniem. Na uroczystej gali w swoim rodzinnym Nottingham artysta odebrał Order Imperium Brytyjskiego (Order of the British Empire)!

           Sheku Kanneh-Mason: „Zostać uhonorowanym tą nagrodą za zasługi związane z muzyką to dla mnie niezwykłe wyróżnienie. Miałem ogromne szczęście, że moi rodzice z oddaniem wspierali mnie od dziecka, umożliwiając mi naukę muzyki i gry na instrumencie.

Miałem także niesamowite wsparcie ze strony państwowych szkół muzycznych, do których uczęszczałem w Nottingham, gdzie promowano muzykę ze względu na jej wartość w rozwijaniu umiejętności słuchania, pracy zespołowej, wyrażania siebie i szacunku dla pracy.

Miłość i radość z tworzenia tej wielkiej sztuki jest czymś, co powinno być dostępne dla każdego, bez względu na pochodzenie.

Zależy mi na kontynuacji działań z organizacjami takimi jak London Music Masters i Future Talent, aby zwiększyć korzyści płynące z dostępu do muzyki dla wszystkich młodych ludzi. ”

            Nowy album Sheku zatytułowany jest „Elgar” i został nagrany w Abbey Road Studios.

Centralnym punktem albumu jest jedno z najbardziej kanonicznych dzieł stworzonych na wiolonczelę - Koncert wiolonczelowy Elgara (w październiku 2019 minęła 100 rocznica jego pierwszego wykonania).

W nagraniu 20-letniemu artyście towarzyszy London Symphony Orchestra pod dyrekcją Sir Simona Rattle’a.

Pozostałe utwory, które znalazły się na albumie, związane są z Koncertem, jak mówi sam Sheku, poprzez czas ich powstania lub podobne emocje, które wywołują.

Spis utworów:

1. Trad. – Blow the Wind Southerly*

2. Elgar – Nimrod from Enigma Variations*

3. Elgar – Cello Concerto in E Minor

4. Elgar – Romance in D minor*

5. Bridge – Spring Song*

6. Trad. – Scarborough Fair* (with Plinio Fernandes)

7. Bloch – Prélude

8. Bloch – Prayer (with Braimah Kanneh-Mason)

9. Fauré – Élégie in C minor*

10. Klengel – Hymnus for 12 Cellos

*nowe aranżacje Simona Prkina