WASOWSKI • PEJZAŻ BEZ CIEBIE • POŁOŃSKA

Kiedy kończy się nasze Istnienie, tym co trwa na zawsze jest Miłość. Ten zapis jest wynikiem mojego przebywania pomiędzy światami, tym rzeczywistym tutaj i tym poza czasem... bo tam przebywa Mój Ukochany Mąż... też ciągłym DIALOGIEM pomiędzy nami... bo spędziliśmy wiele niedzielnych poranków, analizując Geniusz Obu Twórców: Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Wszystkich aranży podjął się i sam zagrał na akordeonie Leszek Kołodziejski, a towarzyszyli nam utalentowani wiolonczeliści młodego pokolenia – POLISH CELLO QUARTET- w składzie: Tomasz Daroch, Adam Krzeszowiec, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta. Iza Połońska

To z pewnością album, którego z kilku powodów wręcz nie można nie posłuchać. Pejzaż bez Ciebie to przejmujący i szczery dialog, prawdziwa historia i szczególny hołd dla zmarłego w ubiegłym roku wybitnego polskiego wiolonczelisty – Dominika Połońskiego, prywatnie męża Izy Połońskiej.
Piosenki kultowego i niedoścignionego duetu Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego w zupełnie nowych aranżacjach akordeonisty Leszka Kołodziejskiego, z subtelnym wokalem Izy Połońskiej i doskonałym towarzyszeniem Polish Cello Quartet czynią ten album obowiązkową pozycją w kolekcji każdego melomana.

CDX DUX 1577 Total time: [47:27]

Jerzy Wasowski
Pejzaż bez ciebie - piosenki z Kabaretu staszych panów w aranżacji Leszka Kołodziejskiego

1. Droga do Ciebie [5:03]
2. Jesienna dziewczyna [5:48]
3. Ja dla Pana czasu nie mam [4:27]
4. W kawiarence Sułtan [4:27]
5. Dla Ciebie jestem sobą [4:41]
6. Nie budźcie mnie [3:13]
7. O, Kutno! [2:29]
8. Zostań ze mną [3:27]
9. Pejzaż baz Ciebie [6:49]
10. Patrzę na Ciebie [4:05]
11. Stacyjka Zdrój [2:59]

Wykonawcy:

Iza Połońska /vocal/
Leszek Kołodziejski /akordeon/
Polish Cello Quartet:
Tomasz Daroch, Wojciech Fudala, Krzysztof Karpeta, Adam Krzeszowiec