LUKE HOWARD - OPEN HEART STORY

Australijski kompozytor i pianista Luke Howard wydaje swój pierwszy album dla Mercury KX – ‘Open Heart Story’.
“Tworzony w czasie głębokiej introspekcji i zadumy nad własną egzystencją, album eksploruje trudne relacje międzyludzkie, wspomnienia z dzieciństwa i niełatwą do zaakceptowania świadomość przemijania” – informuje sam kompozytor.

Album to kontemplacyjna, acz podtrzymująca na duchu podróż, w której słuchaczowi towarzyszy muzyka Howarda – czasem intymna, zaaranżowana na fortepian solo, innym razem wykonana przez 23-osobową orkiestrę smyczkową, w której brzmienie wpleciona jest subtelna elektronika. Album rozpoczyna piękny utwór fortepianowy, zatytułowany ‘Prelude for a Single Voice’ – jest to hołd dla J.S Bacha, którego twórczość od lat niezmiennie inspiruje Luke’a. Utwór ‘Remembering My Childhood’ został z kolei zainspirowany Ryuichim Sakamoto i Yellow Magic Orchestra, których działalność odcisnęła piętno na dorastającym kompozytorze.

Jednym z ulubionych utworów samego Howarda jest niewątpliwie ‘Hymn’, nagrany zarówno w swojej oryginalnej, improwizatorskiej wersji na fortepian solo, jak i razem z akompaniamentem smyczków. Obfite harmonie zbudowane są wokół prostego, medytacyjnego motywu, co sprawia, że muzyka swobodnie wznosi się i opada, niczym morze podczas przypływów i odpływów.

Spis utworów:

1. Prelude for a Single Voice
2. Bear Story I
3. Bear Story II
4. In Metaphor, Solace
5. A Long Life
6. Elysian Fields
7. In Praise of Shadows
8. Hymn
9. Blossom
10. Solstice
11. Trembling
12. Circles
13. I Still Dream About You, Sometimes But Not Always
14. Remembering My Childhood