John Williams - A Life in Music

ALBUM ZAWIERA NAJSŁYNNIEJSZE DZIEŁA KOMPOZYTORA – OD GWIEZDNYCH WOJEN DO HARRY’EGO POTTERA

• ŚWIATOWA PREMIERA TEMATU Z LISTY SCHINDLERA W ARANŻACJI NA WIOLONCZELĘ
• MUZYKA W WYKONANIU LONDON SYMPHONY ORCHESTRA

Decca Records i Classic FM – najpopularniejsze brytyjskie radio poświęcone muzyce poważnej - z dumą prezentują album John Williams: A Life In Music – nowy krążek, zawierający najsłynniejsze dzieła jednego z najwybitniejszych kompozytorów muzyki filmowej. Na płycie znalazły się utwory
z Gwiezdnych Wojen, Parku Jurajskiego, E.T. i wielu innych hollywoodzkich produkcji, zarejestrowane specjalnie na potrzeby tego albumu przez London Symphony Orchestra – orkiestrę, która nagrała wiele oryginalnych ścieżek dźwiękowych napisanych przez Williamsa. Na płycie znalazło się też premierowe nagranie tematu z Listy Schindlera, w aranżacji na wiolonczelę.

Album John Williams: A Life In Music został zarejestrowany w londyńskich Air Studios. Liczącą 86 muzyków orkiestrę poprowadził Gavin Greenaway. Krążek zawiera 10 utworów, w tym Hedwig’s Theme z Harry’ego Pottera, tematy z Supermana, Poszukiwaczy Zaginionej Arki, czy Gwiezdnych Wojen.

W styczniu Williams pobił swój własny rekord w ilości otrzymanych nominacji do Oscara (51). Samą statuetkę zdobył 5 razy. Kompozytor ma na swoim koncie również 24 nagrody Grammy, 7 nagród BAFTA, 4 Złote Globy i wiele złotych oraz platynowych płyt.

John Williams: A Life in Music

1. Main Title - From "Star Wars"
2. Theme - From "Jurassic Park"
3. Hedwig's Theme - From "Harry Potter And The Sorcerer’s Stone"
4. The Raiders March - From "Raiders Of The Lost Ark"
5. Flying Theme - From "E.T"
6. Theme - From "Schindler's List"
7. The Flight To Neverland - From "Hook"
8. Hymn To The Fallen - From "Saving Private Ryan"
9. Shark Theme - From "Jaws"
10. Williams: Superman March - From "Superman"