Daniel Hope JOURNEY TO MOZART

"Jego muzyka jest przepiękna. Potrafi przekazywać emocje w sposób niedościgniony dla innych kompozytorów. Jego twórczość ma w sobie coś nie z tego świata, coś nieuchwytnego. Mimo to, sam Mozart był człowiekiem z krwi i kości. Cudownie uzdolniony, był wielbiony przez innych wybitnych kompozytorów. Zawsze chciał tworzyć jako niezależny kompozytor i nigdy tej drogi nie porzucił." - tymi słowami Daniel Hope opowiada o swojej relacji z wielkim kompozytorem.
Album "Journey To Mozart" to osobista podróż po świecie muzyki Mozarta. Oprócz dzieł mistrza zawiera również utwory cenionych przez Mozarta kompozytorów, takich jak Haydn, Mysliveček czy Gluck.
Mozart pozostaje dla Hope’a nieustającym źródłem inspiracji.

Na płycie znalazły się, między innymi, dwa popularne koncerty skrzypcowe Haydna i Mozarta, a także słynne Adagio E-dur Mozarta.
Album ten jest kolejnym wspólnym dziełem Daniela Hope’a i Zurich Chamber Orchestra. Wybitny skrzypek pełni rolę dyrektora muzycznego orkiestry. Płyta kończy się znakomitą wersją słynnego Alla turca, na nowo zaaranżowanego na skrzypce i orkiestrę.

Spis utworów:

GLUCK Orfeo ed Euridice, Wq. 30
[01] Dance of the Furies
[02] Dance of the Blessed Spirits *

HAYDN Violin Concerto in G major Hob. VIIa:4
[03] 1. Allegro moderato
[04] 2. Adagio
[05] 3. Allegro

[06] MYSLIVEČEK Violin Concerto in D major ‒ 2. Larghetto

MOZART Violin Concerto No. 3 in G major K 216
[07] 1. Allegro
[08] 2. Adagio
[09] 3. Rondeau. Allegro

[10] MOZART Adagio for Violin and Orchestra in E major K 261
[11] SALOMON Romance for Violin and Strings in D major
[12] MOZART Piano Sonata in A major K 331 ‒ 3. Alla turca