Spotkania Muzyczne w Tarnobrzeskim Zamku

Nie przegap! 

Już w najbliższy wtorek (29. sierpnia br.) o godz. 18.00 w Zamku Tarnowskich w Dzikowie wyjątkowy koncert muzyki kameralnej w międzynarodowym wykonaniu:

Yanjun Chen (Chiny/Hochschule für Musik, Theater und Medien Hannover, Niemcy) – fortepian,

Hanna Pozorska (Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina Warszawa) – skrzypce,

Krzysztof Michalski (Conservatoire National Supérieur de Musique et de Danse de Paris) - wiolonczela.

Utytułowani młodzi artyści - laureaci prestiżowych konkursów międzynarodowych - rozpoczęli przygodę ze wspólnym muzykowaniem w 2018 roku w Bostonie (USA) jako stypendyści Calgary Philharmonic i uczestnicy międzynarodowego programu Morningside Music Bridge.

Uwolnij się od codziennych trosk i daj się porwać w fascynującą podróż po muzyce romantycznej - w programie koncertu m.in. Sonata g-moll na wiolonczelę i fortepian op. 19 Rachmaninowa – jedna z najpiękniejszych sonat wiolonczelowych wszechczasów oraz Trio fortepianowe nr 4 e-moll „Dumky” op. 90 Dvořaka.

Niestety ze względu na ograniczoną liczbę miejsc koncert jest biletowany (bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie Muzeum).

Tarnobrzeg koncert 29.08 800 wykonawcy

Kto nie zdąży we wtorek, już w najbliższy czwartek może posłuchać za darmo muzyki klasycznej w wykonaniu znakomitych artystów wywodzących się z Tarnobrzega (prof. Aleksandra Nawe - fortepian, Karolina Szymańska – sopran, Magdalena Dydo-Włodowska - mezzosopran, Maciej Włodowski – baryton, Krzysztof Michalski – wiolonczela) w ramach XXXI Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej (czwartek, 31.sierpnia, godz. 19.00, Zamek Dzikowski, wstęp wolny).

Serdecznie zapraszamy na oba wydarzenia!