MUZYCZNE PODRÓŻE PO EUROPIE - BONJOUR FRANCE!
Orkiestra Filharmonii Krakowskiej fot. A. Golec

MUZYCZNE PODRÓŻE PO EUROPIE - BONJOUR FRANCE!

Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej i Filharmonia Krakowska im. Karola Szymanowskiego w Krakowie zapraszają na koncert w ramach MUSICA ARS AMANDA:
MUZYCZNE PODRÓŻE PO EUROPIE
BONJOUR FRANCE!

26 maja (piątek), godz. 12.00
Sala Koncertowa Stodoła w Kąśnej Dolnej
Cena biletu: 10 zł
Zgłoszenia przyjmuje Centrum Paderewskiego w Kąśnej Dolnej
tel. 14 600 00 16 | e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

WYSTĄPIĄ::

Orkiestra Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie
Szymon Naściszewski – dyrygent
Jan Krzeszowiec – flet

Naściszewski Szymon fot. G. Mart                                                                    Szymon Naściszewski - dyrygent, fot . G. Mart

PROGRAM:
Maurice RAVEL (1875-1937)
Nagrobek Couperina – suita na orkiestrę (1914-1917 / 1919)
I. Prèlude, II. Forlane, III. Menuet, IV. Rigaudon
Jaques IBERT (1890-1962)
Koncert fletowy (1932)
I. Allegro, II. Andante III. Allegro scherzando
***
Francis POULENC (1899-1963)
Sinfonietta (1947)
I. Allegro con fuoco, II. Molto vivace, III. Andante cantabile, IV.Très vite et très gai

 KRZESZOWIEC Jan flet fot. Łukasz Rajchert z archiwum NFM                                                         Jan Krzeszowiec - flet, fot. Łukasz Rajchert, z archiwum NFM

MUSICA ARS AMANDA (łac. „Pokochaj sztukę muzyczną”, albo „Muzyka – Sztuka, którą warto pokochać”) to zainicjowany w 1982 roku cykl koncertów symfonicznych skierowanych zarówno do młodzieży szkolnej i licealnej, jak i dorosłych, będący mozaiką stylów i form muzycznych, podczas których publiczność ma okazję poznać zarówno słynnych polskich dyrygentów, solistów i utalentowanych rówieśników. Słuchacze dowiadują się również wielu ciekawych informacji na temat wykonywanej muzyki za sprawą słownych prelekcji podczas wydarzenia, a także atrakcyjnych folderów informacyjnych zawierających omówienie repertuaru i informacje o wykonawcach. W sezonie artystycznym 2022/2023 koncerty z cyklu Musica Ars Amanda przenosić będą słuchaczy w różne miejsca na świecie prezentując kulturę, tradycję oraz ciekawostki z różnych stron Europy.