Sylwester w Sanockim Domu Kultury

SYLWESTER W SDK W RYTMIE MUZYKI KUBAŃSKIEJ

MorningStar Orchestra  
Juan Carlos Hechavarria 
Yaremi Alfonso De Las Mercedes Kordos 

31 grudnia godz.20.00

Bilety do nabycia w kasie SDK oraz https://bilety.sdksanok.pl/
Cena biletu: 80 zł

Święto wspaniałej kubańskiej muzyki w znakomitym wykonaniu duetu Juan Carlos Hechavarria i Yaremi Alfonso De Las Mercedes Kordos oraz Morningstar Orchestra złożona z utalentowanych polskich oraz zagranicznych muzyków, którzy tworzą niesamowity zespół. Muzycy pracowali z takimi sławami min. jak: Gordon Hascel, Ewa Uryga, Basia Trzetrzelewska, Mieczysław Szcześniak, Krystyna Prońko, Zbigniew Wodecki, Eric Marienthal, Ute Lamper, Kevin Robinson, Bill Prince, Krzesimir Dębski, Adam Sztaba, Maciej Niesiołowski.

Urodzona na Kubie Yaremi de las Mercedes Kordos ukończyła Konserwatorium Muzyczne im. Amadeo Roldana na Kubie, gdzie studiowała gitarę klasyczną i wokal. Tam też koncertowała u boku zespołów takich jak El Muso y su Gran Sonora, Huracan del Caribe, Nelson Manuel y la Corte czy Giraldo Piloto & Klimax. Do jej największych dokonań przed wyjazdem do Europy można zaliczyć współpracę z Buena Vista Social Club (a konkretnie, ze słynną członkinią grupy, Omarą Portuondo) oraz reprezentowanie Kuby na Cultural Festival of Ceiba w meksykańskim mieście Tabasco.
Do Polski przyjechała w 2004 roku na zaproszenie Jose Torresa. We wspólnym projekcie – Havana Dreams, nie tylko śpiewa, ale także gra na instrumentach perkusyjnych. Artystka nie boi się łączyć swojego stylu z odmiennym brzmieniem innych artystów. Dowodem na to są koncerty i nagrania w towarzystwie m.in. Orkiestry Symfonicznej z Wrocławia, MorningStar Orchestra. Swój talent prezentowała ponadto w wielu filharmoniach i operach w Polsce – Operze Leśnej, Narodowym Forum Muzyki we Wrocławiu czy Sali Kongresowej. 
Obecność Yaremi de las Mercedes Kordos w Europie to również udział w licznych festiwalach, zrzeszających fanów zarówno latynoskich, jak i jazzowych brzmień – wokalistka pojawiła się m.in. na Festival Cubano, Festiwalu Jazzu Tradycyjnego "Złota Tarka" w Iławie, Międzynarodowym Forum Perkusji w Żaganiu, na "Jazzobraniu" w Oleśnie oraz Art Jazz Cooperation w Łucku na Ukrainie. Ponadto artystka współpracuje z niemieckimi grupami Havana Night, Cuba Percussion & Friends oraz Habana Tradicional. Z tymi ostatnimi występowała w Czechach, Szwajcarii Austrii oraz oczywiście w Niemczech, gdzie corocznie w Dreźnie odbywa się festiwal JazzTage.

JUANKY - CZYLI JUAN CARLOS HECHAVARRIA LEON znana kubańska osobistość, jeden z piękniejszych głosów son z Hawany, były wokalista słynnej kubańskiej orkiestry Klimax. W Polsce od kilku lat: znany, ceniony i podziwiany jako wokalista solista zespołu Jose Torres & Havana Dreams W wolnym od koncertów czasie oddaje się promocji muzyki kubańskiej prezentując ją w Casa de la Musica całym sobą - nierzadko śpiewając. Mówi o sobie ,,…moja muzyka to żywa rozkosz i niech się łamią obcasy na parkiecie w Casa de la Musica, bo taka jest tu właśnie zabawa!”

sylwester plakat www SANOK