WIECZÓR PIEŚNI I MELODII PATRIOTYCZNYCH „TU JEST MOJA OJCZYZNA”

Miejsce: Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, sala widowiskowa, ul. Kolejowa 1, Krosno, województwo podkarpackie
Termin: 11 listopada 2022, godzina 18.00
Szczegóły: www.rckp.krosno.pl

Wstęp: cegiełki na rzecz Fundacji Paderewskiego w cenie 15 zł (sprzedaż stacjonarna)

Kasa biletowa RCKP | poniedziałek - piątek 10.00-17.30
oraz godzinę przed wydarzeniem | on-line: bilety.rckp.krosno.pl
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1, 38-400 Krosno
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. | tel. 13 43 218 98 w. 159 | www.rckp.krosno.pl

Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, Chór Mieszany „Echo” i zaproszeni artyści zachęcają do udziału w wyjątkowym wydarzeniu, jakim jest Wieczór Pieśni i Melodii Patriotycznych „Tu jest moja Ojczyzna”. Niech spotkanie to będzie okazją do wspólnego świętowania, ale też zadumy. Koncert odbędzie się 11 listopada 2022 o godzinie 18.00 w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza. Serdecznie zapraszamy!

                                                                   Koncert  "Tu jest moja Ojczyzna 2021", fot. arch RCKP

RCKP Koncert Tu jest moja Ojczyzna 2021 fot. arch. RCKP 1

11 listopada każdego roku spotykamy się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie, by wspólnie świętować kolejne rocznice odzyskania niepodległości. Koncert „Tu jest moja Ojczyzna” na stałe wpisał się do kalendarza wydarzeń kulturalnych, a to, co dzieje się na świecie jeszcze mocniej motywuje do docenienia tego, co się ma i gdzie się jest oraz tym silniejsza jest potrzeba bycia razem w tym dniu – mówią organizatorzy.

Wykonawcy:
Monika Glazar (sopran) - absolwentka Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie
Maciej Cetnarski (bas) - student Akademii Muzycznej im. K. Pendereckiego w Krakowie
Chór Mieszany ECHO - pod dyrekcją Marioli Rybczak
Grzegorz Przepióra - akompaniament
Stanisław Jagiełło - prowadzenie koncertu

                                                                    Koncert  "Tu jest moja Ojczyzna 2021", fot. arch RCKP

RCKP Koncert Tu jest moja Ojczyzna 2021 fot. arch. RCKP 2

Chór Mieszany „Echo”
Chór Mieszany „Echo” działa przy Związku Nauczycielstwa Polskiego i Regionalnym Centrum Kultur Pogranicza w Krośnie. Występuje na krośnieńskich scenach od ponad 70 lat. Ma na swoim koncie liczne koncerty, udział w festiwalach, przeglądach w kraju i za granicą.

Chór „Echo” jest organizatorem Euroregionalnego Koncertu Kolęd „Soli Deo Gloria”, Wieczorów Poezji i Pieśni „Ave Maria”, Koncertów Papieskich i Patriotycznych. Prowadzi wymianę artystyczną z wieloma zespołami z Polski oraz ze Słowacji, Austrii, Belgii, Węgier i Ukrainy. Dwukrotnie koncertował w Europie Zachodniej, a także w Macedonii w ramach Międzynarodowego Festiwalu Chórów w Ohrid. W 2010 brał udział w Balkan Folk Fest w Bułgarii.

Za działalność artystyczną Chór został uhonorowany: Medalem Komisji Edukacji Narodowej, Dyplomem Ministra Kultury i Sztuki, Złotą Odznaką Związku Nauczycielstwa Polskiego, Złotą Odznaką Polskiego Związku Chórów i Orkiestr z Laurem, Odznaką Zasłużony dla Województwa Krośnieńskiego. W 2006 roku chór otrzymał nagrodę Marszałka Województwa Podkarpackiego za szczególne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej i ochrony kultury.

Sponsorem wydarzenia jest firma Glob Cars.

RCKP Koncert Tu jest moja Ojczyzna 2022 plakat