Recital ALEXANDRA GADJIEVA w RCKP w Krośnie
Alexander Gadjiev - fortepian fof. RCKP

Recital ALEXANDRA GADJIEVA w RCKP w Krośnie

 

Recital ALEXANDRA GADJIEVA, laureata II miejsca XVIII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina. Zapraszamy 17 listopada 2021 o godzinie 19.00.
Konkurs Chopinowski, od lat, pozostaje najważniejszym muzycznym wydarzeniem w Polssce. Laureatów większości słuchaczy zna jedynie z transmisji przesłuchań. Zatem podstawową powinnością instytucji kultury jest umożliwienie melomanom bezpośredniego kontaktu z artystą.
To coś więcej niż pokaz pianistów opromienionych turniejowymi triumfami. Laureaci Konkursu są niczym wskaźnik współczesnej wrażliwości. W jaki sposób grupa mistrzów pianistyki patrzy dziś na tę sztukę, a w niej na interpretację muzyki Chopina, muzyki niezwykle lirycznej, dramatycznej, niekiedy tragicznej – a zawsze trafiającej do uczuć słuchaczy. Jaką jej postać chce zaproponować słuchaczom na najbliższe lata, a zwłaszcza młodemu muzycznemu pokoleniu.
Minęło już 6 lat od krośnieńskiego recitalu Charlesa Richarda-Hamelin, laureata II miejsca XVII Konkursu Chopinowskiego.
I ponownie zamieniamy scenę Regionalnego Centrum Kultur Pogranicza w salę koncertową, i witamy znakomitego Alexandra Gadjiewa!

PROGRAM - Fryderyk Chopin

1. Preludium op. 45
2. Barkarola Fis-dur op. 60
3. Polonez fis-moll op. 44
4. Polonez-fantazja op. 61
krótka przerwa
5. 3 mazurki z op. 56
6. II Sonata b-moll op. 35

Bilety w cenie 50 zł i 40 zł z KKM w sprzedaży w kasie RCKP:
Regionalne Centrum Kultur Pogranicza, ul. Kolejowa 1 (p. 234)
Godziny otwarcia kasy RCKP:
poniedziałek - piątek 10.00-17.30 oraz na godzinę przed wydarzeniem

Informacje dodatkowe: wydarzenie odbywa się w reżimie sanitarnym zgodnie z wytycznymi GIS. Do odwołania obowiązuje nakaz zasłaniania nosa i ust oraz dezynfekcja rąk. Dbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.