GALA NOWOROCZNA W ZAMKU KAZIMIERZOWSKIM W PRZEMYŚLU

4 stycznia 2019 r., godz. 19.00

 GALA NOWOROCZNA

Sala widowiskowa Zamku Kazimierzowskiego


Bilety w cenie 35 zł wkrótce do nabycia w sklepie muzycznym „MUSICLAND” ul. Serbańska 13, tel. 16 675 01 82 oraz na godzinę przed koncertem na Zamku Kazimierzowskim. 

W programie:
I cz.
1. V. Cosma – Póki się znów nie spotkamy
2. W. Kilar – Smuga cienia
3. W. Kazanecki – Noce i dnie
4. A.Piazzolla – Oblivion
5. A.Piazzolla – Libertango
6. F. Lai – Love story
7. K. Badelt – Piraci z Karaibów
II cz.
1. Powróćmy jak za dawnych lat,
2. Ta mała piła dziś
3. Na pierwszy znak,
4. Ludwika
5. Bubliczki
6. Sexappeal
7. To ostatnia niedziela
8. Zimny drań
9. Baby
10. Już nie zapomnisz mnie
11. Ach, jak przyjemnie
12. Umówiłem się z nią na dziewiątą
13. Tango milonga

Na scenie Zamku Kazimierzowskiego wystąpią:

– Adrianna Bujak-Cyran – sopran,
– Jacek Ozimkowski – bas,
– Tomasz Chmiel – fortepian,
oraz zespół ARSO Ensemble w składzie:
– Magdalena Margańska-Dec – flet,
– Katarzyna Łukawska – obój,
– Piotr Lato – klarnet,
– Adam Kozłowski – waltornia,
– Szymon Naściszewski – skrzypce,
– Orest Telwach – skrzypce,
– Izabela Tobiasz – altówka,
– Anna Naściszewska – wiolonczela,
– Sławomir Ujek – kontrabas,
– Marian Rzym – perkusja.

Gościnnie wystąpią tancerze ze Szkoły Tańca „A-Z”.

ADRIANNA BUJAK – CYRAN – sopran
Absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie śpiewu dr hab. Katarzyny Oleś–Blacha. Brała udział w kursach mistrzowskich m.in. Ryszarda Karczykowskiego, Howarda Crooka, Marcina Habeli i Christiny Pluhar. Otrzymała stypendium Małopolskiej Fundacji Stypendialnej Sapere Auso. W roku 2016 ukończyła Studium Pieśni na Uniwersytecie im. Fr. Chopina w Warszawie.
Śpiewa w scholi gregoriańskiej Flores Rosarum, z którą brała udział w pierwszym polskim wykonaniu Ordo Virtutum (2013), dramatu liturgicznego średniowiecznej mistyczki Hildegardy z Bingen, wespół ze szwajcarskim zespołem Peregrina. Zespół Flores Rosarum podejmuje różne projekty badawczo-artystyczne, dotyczące przywrócenia życiu koncertowemu zabytków średniowiecznej muzyki polskiej, pochodzących m.in. z kancjonału Jana Olbrachta z Katedry Wawelskiej, klasztorów sióstr Klarysek w Krakowie, benedyktynek w Staniątkach czy braci cystersów w Lubiążu.
Artystka współpracuje także z Filharmonią Podkarpacką, Filharmonią Częstochowską, Zespołem Muzyki Dawnej Camerata Cracovia, Zespołem Muzyki Dawnej Consortium Sedinum, a także Tatrzańską Orkiestrą Klimatyczną oraz Orkiestrą Fundacji Akademia Muzyki Dawnej w Szczecinie. Ma również na koncie współprace z Krakowską Operą Kameralną, Zespołem Muzyki Dawnej Floripari Królewskiego Zamku na Wawelu oraz Capellae Cracoviensis. Koncertuje w Polsce i za granicą m.in. na Słowacji, Litwie, Ukrainie, w Niemczech, Włoszech, Finlandii, Anglii, Belgii, a także w Australii.
Angażuje się również w działalność edukacyjną, biorąc udział w koncertach dla dzieci organizowanych przez Filharmonię Krakowską. Jako nauczyciel pracuje z młodzieżą (Państwowa Szkoła Muzyczna II st. im. Wł. Żeleńskiego w Krakowie) i studentami (Chór Uniwersytetu Jagiellońskiego, Ignatianum).
Bierze też udział w produkcjach scenicznych: Opera Krakowska (spektakl Spojrzenia), rola Amora w operze Il ratto di Helena muz. Marco Vitale wystawianej na Zamku Książąt Litewskich w Wilnie oraz w musicalach Bajka o jazzie muz. Michał Jurkiewicz i W Królestwie muzyki muz. Michał Jurkiewicz w Katowice Miasto Ogrodów – Instytucja Kultury im. Krystyny Bochenek.
Interesuje się piosenką estradową. Zaczynała w kabarecie Loch Camelot, z którym dokonała licznych nagrań dla radia i telewizji. Jest zwyciężczynią Ogólnopolskiego Festiwalu Niezapomnianych Artystów w Bydgoszczy(2008) oraz laureatką Grechuta Festival (2011) i Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej (Toruń 2014).

TOMASZ CHMIEL – dyrygent, pianista, aranżer
Pochodzi z Rzeszowa, gdzie ukończył z wyróżnieniem klasę fortepianu w Państwowym Liceum Muzycznym. Absolwent Akademii Muzycznej w Krakowie w klasie dyrygentury prof. Jerzego Katlewicza oraz w klasie fortepianu prof. Marka Koziaka. Oba kierunki ukończył z wyróżnieniem.
Dwukrotny stypendysta Ministerstwa Kultury i Sztuki, wyróżniony Stypendium Twórczym Miasta Krakowa. Laureat I nagrody w I Ogólnopolskim Przeglądzie Młodych Dyrygentów im. Witolda Lutosławskiego w Białymstoku. Wielokrotny uczestnik seminariów Helmutha Rillinga Akademii Bachowskiej w Stuttgarcie, a także kursów mistrzowskich w Salzburgu oraz Południowej Irlandii. Związany z macierzystą uczelnią, pracuje na stanowisku adiunkta. Dyrygent gościnny Filharmonii Krakowskiej, Rzeszowskiej, Częstochowskiej, Dolnośląskiej, Szczecińskiej, NOSPR. Współpracuje z Operą Krakowską. Przez lata związany z Teatrem Muzycznym w Lublinie, Krakowską Operą Kameralną. Szef Krakowskiej Młodej Filharmonii, z którą zdobył I miejsce w I Ogólnopolskim Konkursie Orkiestr Szkół Muzycznych II Stopnia. Poza krajem koncertował w Szwecji, Francji, Niemczech, Holandii, Belgii oraz w Korei Płd.
Szczególną uwagę poświęca muzyce polskiej. Opracował z rękopisu głosy orkiestrowe i wykonał zapomnianą I Symfonię Artura Malawskiego. Zinstrumentował na orkiestrę symfoniczną cykl pieśni Chopina, Karłowicza, a także polskie piosenki przedwojenne, pieśni patriotyczne, kolędy, pieśni maryjne. Opracował wykonawczo Koncert Fortepianowy T. Leszetyckiego – większość tych opracowań została nagrana i wydana na płytach. Na potrzeby orkiestr kameralnych opracował również opery Don Pasquale, Napój miłosny G. Donizettiego, Torreador L. Adama, Krakowiacy i Górale J. Stefaniego, Spiskowcy F. Schuberta, operetkę Wesoła Wdówka F. Lehara. Z wielką pasją aranżuje muzykę filmową. W roku 2013 uzyskał tytuł naukowy doktora habilitowanego.

JACEK OZIMKOWSKI – bas
Absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej II stopnia im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie w klasie organów prof. Andrzeja Białko.
W 1995 r. ukończył z wyróżnieniem studia wokalne pod kierunkiem prof. Wojciecha Jana Śmietany w Akademii Muzycznej w Krakowie. Po ukończeniu studiów został asystentem w jego klasie.
W 1995 r. wygrał europejski konkurs na stypendium firmy YAMAHA, a także uzyskał dyplom Ministra Kultury i Sztuki za szczególne osiągnięcia artystyczne. Był asystentem prof. R. Karczykowskiego, znanego polskiego tenora, pedagoga śpiewu solowego.
W maju 2003r. uzyskał tytuł doktora w dziedzinie wokalistyka, a we wrześniu 2004r. wygrał konkurs na stanowisko adiunkta w Akademii Muzycznej w Krakowie. 17 września 2013 roku zdobył tytuł doktora habilitowanego. Obecnie jako prodziekan wydziału Wokalno-Aktorskiego prowadzi klasę śpiewu solowego w Akademii Muzycznej w Krakowie. Od 1996 r. jest zatrudniony również w PSM II st. im. Władysława Żeleńskiego w Krakowie, jako nauczyciel śpiewu solowego.
Koncertuje w kraju i za granicą, m.in. w: Szwajcarii, Niemczech, Francji, Belgii, Szwecji, Norwegii, USA, Ukrainie, Litwie , Włoszech, Kazachstanie, a także Chińskiej Republice Ludowej Słowacji Czechach Kazachstanie. Dokonał wielu nagrań do Polskiego Radia i TV.
W repertuarze Jacka Ozimkowskiego znajdują się partie z oper: Mozarta, Webera, Verdiego, Moniuszki, Czajkowskiego , Prokofiewa , Pucciniego , Wagnera , Brittena, oraz wielu innych wybitnych kompozytorów. Nie brak również pozycji z repertuaru oratoryjno-kantatowego i liryki wokalnej.
Od 1996 r. związany jest z zespołem Capella Cracoviensis. Współpracuje także z Operą Krakowską i Teatrem Muzycznym w Gliwicach. W 1998 r. nawiązał kontakt ze Szwajcarską Agencją Art Media, z którą odbywał tournee po Europie z operami Mozarta, kreując m.in. role: Sarastra, Leporella, Osmina czy Figara.
Brał udział w Wielkiej Gali Mozartowskiej w Karlsruhe w Niemczech, a w 2002 r. uczestniczył w urodzinowym koncercie Wojciecha Kilara w Krakowie, wykonując jego monumentalne dzieło – prapremierę krakowską – Missa Pro Pace.
W 2003 r. na zaproszenie Opery Krakowskiej kreował arię Mefistofelesa – Gounoda, oraz arię Scarpii z opery „Tosca” Pucciniego, podczas Wielkiej Gali Operowej.
W Operze Krakowskiej, brał udział w premierze „Gwałtu na Lukrecji”- B.Brittena, a także w premierze „Damy Pikowej” Piotra Czajkowskiego. W Gliwickim Teatrze Muzycznym wykonywał partię Don Basilia w premierze „Cyrulika Sewilskiego” G.Rossiniego. Występuje także w przedstawieniach „Rigoletto” i „Traviata” G. Verdiego.
Uczestniczył festiwalach muzyki barokowej, takich jak : Festiwal Bachowski w Świdnicy, „Muzyka w Starym Krakowie” oraz Festiwal „Forum Musicum” we Wrocławiu – największy festiwal muzyki dawnej w kraju. Kreował tam partię Zoroastra w operze „Orlando” oraz Garibalda w operze „Rodelinda” G.F. Haendla.
W 2008 roku wystąpił na festiwalu w Nysie oraz uczestniczył w koncercie finałowym Międzynarodowego Festiwalu Muzycznego w Mielcu oraz w Łańcucie, wykonując wraz z czołówką polskich śpiewaków, „Missę Solemnis” L. van Beethovena. W 2011 roku rozpoczął serię nagrań CD – „Polski barok”. Jest to zestaw 5 płyt, które zostały zaprezentowane na targach muzycznych „Midem 2012” w Cannes. Dotychczas wydano 28 płyt z muzuzyką w wykonaniu Jacka Ozimkowskiego.

ARSO Ensemble tworzą koncertmistrzowie i soliści Orkiestry Filharmonii Podkarpackiej im. A. Malawskiego w Rzeszowie – skrzypkowie Robert Naściszewski i Orest Telwach, altowiolistka Izabela Tobiasz, wiolonczelistka Anna Naściszewska oraz kontrabasista Sławomir Ujek.
Tworząc kolejne projekty koncertowe artyści zapraszają do współpracy muzyków solistów m.in. Orkiestry Akademii Beethovenowskiej, Filharmonii Krakowskiej, Opery Krakowskiej, Narodowej OrkiestrySymfonicznej Polskiego Radia w Katowicach , modyfikując w ten sposób skład zespołu.
Wszechstronność ARSO Ensemble potwierdza udział w wielu uznanych festiwalach – członkowie zespołu występowali m.in. w ramach Muzycznego Festiwalu w Łańcucie, Festiwalu Muzyki Żydowskiej w Krakowie, Festiwalu Wiolinistycznego im. B. Hubermana w Częstochowie, podczas XXVII Ogólnopolskiego Festiwalu „Tydzień Talentów” w Tarnowie/Kąśnej Dolnej, Festiwalu Tempus Paschale w Lublinie, VIII Europejskiego Festiwalu w Otwocku, Letnim Festiwalu Koncertów Kameralnych MUZYCZNE TARASY w Tarnowie, XXII Międzynarodowym Festiwalu Muzyki Organowej i Kameralnej w Leżajsku, XXIII Festiwalu „Muzyka w Sandomierzu”, a także podczas koncertów kameralnych w Hamburgu, Hanowerze i Saarbrücken. Koncertowali w sali dużej i kameralnej Filharmonii Podkarpackiej, Sali Balowej Muzeum Zamku w Łańcucie, w Auli Instytutu Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, a każdy występ zespołu spotykał się z sympatią i ogromnym zainteresowaniem słuchaczy.
Członkowie kwintetu są autorami ciekawych projektów koncertowych mających na celu upowszechnianie muzyki, w szczególności muzyki kameralnej. W ramach obchodów Roku Chopinowskiego dali cykl koncertów p.t. „Chopin, jakiego nie znacie”, a od roku 2011 współtworzą Orkiestrę Symfoniczną Centrum Sztuki Mościce. W 2017 roku zrealizowali projekt edukacyjny pt. „Melomaluchy ”obejmujący nagranie płyty z muzyką klasyczną i cykl koncertów dla najmłodszych ( 3-11lat) przygotowujący dzieci do świadomego odbioru muzyki klasycznej.
ARSO Ensemble działa w ramach Stowarzyszenia Musicus Kameraliści Rzeszowscy, skupiającego szerokie grono artystów i melomanów, w ścisłej współpracy z Filharmonią Podkarpacką. W 2013 r. zespół nagrał swoją pierwszą płytę zawierającą 6 sonat na smyczki G. Rossiniego, wydaną przez firmę DUX i Centrum Sztuki Mościce.