Adam Bałdych na Mieleckim Festiwalu Muzycznym

Obsypany najważniejszymi nagrodami na konkursach w Polsce i zagranicą Adam Bałdych to kolejny artysta, który zagości na 20. Mieleckim Festiwalu Muzycznym.

Kiedyś wyrzucono go ze szkoły muzycznej za niepoprawne zachowanie i jazzowe aspiracje. Jako 15-latek potrafił urwać się ze sprawdzianu z biologii, aby wsiąść w pociąg, a wieczorem grać w Wytwórni Filmów Fabularnych we Wrocławiu dla 3000 osób zebranych na festiwalu Wrocław Jazz. Kilka lat później zdobył stypendium w prestiżowym Berklee College of Music oraz ukończył Akademię Muzyczną w Katowicach z wyróżnieniem. Dziś koncertuje na całym świecie, a krytycy prześcigają się w pochwałach na jego temat. ,,Bez wątpienia Adam jest najbardziej rozwiniętym technicznie skrzypkiem żyjącym w naszych czasach. Możemy spodziewać się po nim wszystkiego" - pisano o nim na łamach Frankfurter Allgemeine Zeitung.
,,Bridges” to szósty album autorski polskiego skrzypka. Artysta nagrał go we współpracy z norweskim zespołem Helge Lien Trio. Jazz przeplata się tu z elementami folku i współczesnej muzyki pop.

Już w niedzielę, 20 sierpnia, Adam Bałdych wraz z norweskim trio zagra w sali widowiskowej Domu Kultury SCK. VI Koncert 20. Mieleckiego Festiwalu Muzycznego rozpocznie się o godz. 20.

Zapraszamy!