Wydrukuj tę stronę
KONIUNKCJA PANUFNIK

KONIUNKCJA PANUFNIK

           Pierwsze polskie wydawnictwo, które zestawia twórczość kompozytorską Andrzeja Panufnika oraz jego córki Roxanny Panufnik.
Płytę CD rozpoczyna jedyna kompozycja na chór a cappella Andrzeja Panufnika - Song to the Virgin Mary, oraz pięć kompozycji Roxanny Panufnik na chór a cappella - z czego dwie z towarzyszeniem kwartetu smyczkowego. Wszystkie kompozycje Roxanny Panufnik są premierami nagraniowymi.
          Zamysłem twórców i realizatorów nagrania było ukazanie muzycznych tradycji rodziny Panufnik poprzez zestawienie trzech pokoleń:
Roxanny, jej ojca Andrzeja oraz dziadka Tomasza, budowniczego skrzypiec Polonia, które dzięki uprzejmości Pana Marka Pielaszka zostały wykorzystane do nagrania.

LISTA UTWORÓW:
1. Andrzej Panufnik - Song to the Virgin Mary
2. Roxanna Panufnik - A kind of otherness
3. Roxanna Panufnik - Olivia
4. Roxanna Panufnik - This paradise
5. Roxanna Panufnik - Let me in
6. Roxanna Panufnik - Two poems by Wendy

WYKONAWCY:
Cracow Singers - zespół wokalny
Cracovia Divertimenti - kwartet smyczkowy (debiut nagraniowy)
Karol Kusz - kierownictwo artystyczne

Płyta CD dostępna nieodpłatnie na stronie zespołu Cracow Singers
(www.cracowsingers.pl [1])

          Pragnę jeszcze dodać, że jest to najnowsza płyta zespołu wokalnego „Cracow Singers”, którego kierownikiem artystycznym jest pan Karol Kusz. Artysta pochodzi z Rzeszowa i w stolicy Podkarpacia zdobywał wykształcenie muzyczne i stawiał pierwsze kroki jako śpiewak. Producentem płyty jest Fundacja Equinum, nagrania zostały zrealizowane w czerwcu 2019 roku.
          Wszystkie utwory stanowią dla wykonawców wielkie wyzwanie, bo są naprawdę bardzo trudne, ale jeśli słucha się ich w tak znakomitym wykonaniu, to traci się poczucie czasu i po ponad godzinie, po wybrzmieniu ostatniego przez chwilę oczekiwałam na kolejny utwór.
Cudowna, dostarczająca słuchaczowi wielu różnorodnych emocji muzyka w znakomitym wykonaniu.
           Wielkie słowa uznania dla debiutującego na polu fonografii zespołu smyczkowego „Cracovia Divertimenti”, ale przede wszystkim dla zespołu wokalnego „Cracow Singers” i dyrygenta Karola Kusza za wspaniałe interpretacje.
Podkreślić należy, że płyta jest także bardzo starannie, elegancko wydana i z przyjemnością się po nią sięga.
           Gorąco polecam Państwu płytę „Koniunkcja Panufnik”.

Zofia Stopińska

Wszelkie prawa zastrzeżone. Udostępnianie, wykorzystywanie, kopiowanie jakichkolwiek materiałów znajdujących się na tej stronie bez zezwolenia zabronione.
Copyright by KLASYKA NA PODKARPACIU | Created by Studio Nexim | www.nexim.net