Wydrukuj tę stronę
Echa Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów w Jaśle - brawa dla uczniów z Sanoka
skrzypaczki: Paulina Zubel Emilia Linka - laureatki II i I nagrody fot. PSM i i II stopnia w Sanoku

Echa Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Instrumentalistów w Jaśle - brawa dla uczniów z Sanoka

       W dniach 16-19 marca w Jaśle już po raz szesnasty miał miejsce organizowany przez Jasielski Dom Kultury Ogólnopolski Konkurs Młodych Instrumentalistów im. Stefanii Woytowicz przeznaczony dla uczniów szkół muzycznych. Konkurs ten jest trudny, gdyż występują w nim instrumentaliści różnych specjalności oceniani przez Jury złożone z wybitnych autorytetów muzycznych – profesorów Akademii Muzycznych z Warszawy, Wrocławia i Krakowa pod przewodnictwem prof. Andrzeja Godka i od lat cieszy się „wzięciem” wśród uczniów i nauczycieli Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im. Wandy Kossakowej w Sanoku. Także i w tym roku nie było inaczej. Trójka reprezentantów sanockiej placówki uplasowała się na punktowanych pozycjach.

       Emilia Linka, skrzypaczka z klasy Grażyny Dziok, zdobyła I m-ce w kategorii wiekowej do 13 lat, Dawid Siwiecki, akordeonista uczący się pod kierunkiem Andrzeja Smolika, zdobył I nagrodę w kategorii do 16 lat, w tej samej kategorii II m-ce uzyskała pianistka Paulina Zubel, uczennica Iwony Hartman.

       Wszyscy laureaci uzyskali oprócz okolicznościowych dyplomów nagrody finansowe, zaś ich pedagodzy – podziękowania za wzorowe przygotowanie uczniów do konkursu. Konkurs był przeprowadzony on-line, a każdy uczestnik musiał zaprezentować nagrania wideo 2 utworów, w tym jednego obowiązkowo kompozytora polskiego.

Zwycięzcom i ich nauczycielom gratulujemy.

                                                              Dawid Siwiecki - akordeon, laureat I nagrody w kategorii wiekowej do lat 13.

Dawid Siwiecki MSA 2021 467x1024

Wszelkie prawa zastrzeżone. Udostępnianie, wykorzystywanie, kopiowanie jakichkolwiek materiałów znajdujących się na tej stronie bez zezwolenia zabronione.
Copyright by KLASYKA NA PODKARPACIU | Created by Studio Nexim | www.nexim.net