Wydrukuj tę stronę
Honorowy Obywatel swemu Miastu - Jacek Ścibor

Honorowy Obywatel swemu Miastu - Jacek Ścibor

8 marca (czwartek), godz. 18.00 

Sala Koncertowa Zespołu Szkół Muzycznych w Jarosławiu

„Honorowy Obywatel swemu Miastu” – Jacek Ścibor

Zaproszeni goście:

Jadwiga Kot-Ochał – sopran
Paweł Węgrzyn – fortepian
Jarosław Sereda – saksofon
Marcin Kasprzyk – fortepian
oraz uczennice klasy śpiewu ZPSM w Jarosławiu

Natalia Darkowska
Paulina Makarowska

Krzysztof Szczepaniak – prowadzenie koncertu

Jacek Ścibor - Jarosławianin. Jest interpretatorem liryki wokalnej, od pieśni barokowych po piosenkę aktorską. Ukończył z wyróżnieniem studia w Akademii Muzycznej w Poznaniu oraz studia podyplomowe we wrocławskiej Akademii Muzycznej. Swoje umiejętności wokalne doskonalił pod kierunkiem prof. Christiana Elssnera. Jest czynnym uczestnikiem Międzynarodowych Kursów Interpretacji Muzyki Wokalnej, w ramach których we wrześniu 2005 roku otrzymał dyplom klasy śpiewu Christiana Elssnera za szczególny wyraz artystyczny, zaś w lutym 2006 r. otrzymał dyplom mistrzowski w klasie śpiewu prof. Ewy Czermak.
Jego działalność artystyczna obejmuje recitale solowe oraz dzieła oratoryjno-kantatowe. Na stałe współpracuje z Filharmonią Podkarpacką. Poza Polską koncertuje w Danii, Austrii, Belgii, Szwecji, Włoszech, Niemczech, Słowacji i Ukrainie. W roku 2004 otrzymał nagrodę Rektora Uniwersytetu Rzeszowskiego za uznanie osiągnięć artystycznych w dziedzinie upowszechniania kultury muzycznej w kraju i za granicą. Od roku 2004 jest ekspertem Ministerstwa Edukacji Narodowej, a od 2005 jest członkiem Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów Śpiewu. W 2017 roku otrzymał tytuł Honorowego Obywatela Miasta Jarosławia.
Aktualnie, jako prof. nadzw. dr hab. sztuki wokalnej jest pracownikiem Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego.

Wszelkie prawa zastrzeżone. Udostępnianie, wykorzystywanie, kopiowanie jakichkolwiek materiałów znajdujących się na tej stronie bez zezwolenia zabronione.
Copyright by KLASYKA NA PODKARPACIU | Created by Studio Nexim | www.nexim.net